Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német mellett melyik nyelvet...

Német mellett melyik nyelvet lehetne tanulni még? Melyik hasznosabb?

Figyelt kérdés

Németet tanulom már több éve. Azonban ez a 4. év, hogy ezt a nyelvet nem tanultam, és nem is használtam. Újra neki szeretnék állni. A fix nyelv, amit szeretnék jól megtanulni ez a német lenne. Azonban ezzel párhuzamosan is szeretnék tanulni még egy nyelvet, csak nem tudom melyik az, amelyik könnyebb volna és hasznosabb is. A német számomra elég nehéz (a nyelvtannal vannak problémáim). Tanultam kevés latint is, és úgy vettem észre, hogy az számomra könnyebb. Ezért gondoltam az olaszra. Majd olvastam, hogy a francia talán ennél is egyszerűbb nyelvtanilag, kiejtésre nem. Viszont az angollal több helyen is el lehet helyezkedni, és könnyűnek is érzem.

Tehát az volna a kérdésem, hogy a német mellett melyik nyelvet válasszam, amit könnyen meg lehet tanulni és nem keveredem bele: angol, francia, olasz? Egyébként 25 éves vagyok és attól félek, hogy kicsúsztam az időből. Igaz mondják, hogy a jó pap holtig tanul, de valahogy nehezebben megy a tanulás mostanában. Egyedül szeretnék hozzáállni, mert munka mellett csak így marad időm (valamint tanulok is még egy szakmát). Köszönöm a hasznos válaszokat előre is!



2012. júl. 4. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Angollal jársz a legjobban. És soha sem késő elkezdeni nyelvet tanulni.
2012. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
angol
2012. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A latintudásodat az angol nyelvvel is kamatoztathatod, rengeteg a latin eredetű szavuk, mondjuk az olasz tényleg közelebb áll hozzá.
2012. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mindenképpen az angol!
2012. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
angol (nekem is a német az első, de az csak az angollal ér valamit)
2012. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mindenképpen az angol.

szerintem nem kéne két nyelvet párhuzamosan tanulni, mert csak összekavarodsz.

2012. júl. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A "világutazó ismerős" szerint: a német mellé angol, spanyol.

Ezekkel Európában is, a tengerentúlon is jól elboldogulsz.

2012. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!