Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú nyelvvizsgát...

Német középfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, de nem tudom melyik lenne a legjobb választás számomra. TELC, ITK-Origo, BME, Pannon?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem németből 5ösre 11. évvégén.

Lehetőleg még a nyáron szeretnék nyelvvizsgát tenni, de egyszerűen nem tudom melyik lenne a legcélszerűbb.

Írásban egész jó vagyok, a nyelvhelyesség talán az erősségem, de szóban nagyon lassan, megfontoltan beszélek, összefüggő szöveget, témakifejtést nem szeretem.

Bár írásban is gondom lehet az időkorláttal, de ha van elég idő egész jól meg tudom oldani.

A szókincsem sem túl jó szerintem.

TELC, ITK-Origo, BME, vagy Pannpn nyelvvizsga lenne nekem a legkönnyebb ezek alapján? Néztem még az ECL-t de az annyira nem jött be, az Euro meg végképp nem.


2012. júl. 4. 19:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Középen értességiztél? A középszint nyelvből egy rakás sz*r, semmi értelme nincs, csak muszáj mert pontocska az egyetemre.

Én 100%-osan a Rigó nyelvvizsgát ajánlom. Teljesen korrektek a feladatok, a vizsgáztatók. Sok ismerősöm csinált TELC-et azt mondták nem a legjobb. A másik kettőt nem nagyon ismerem, de én Rigó párti vagyok.

2012. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ÖSD!


Begyakorolható, betanulható feladattípusok - főleg a szóbelin. Van nyelvtani rész ugyan, de amint írtad, az az erősséged.

2012. júl. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1. igen, középszinten.

Rigó?? mármint origo-ra gondolsz nem? :)


2. ÖSD nincs a közelünkben, a kérdésben szereplőket az alapópján választottam. Elsősorban a kérdésben szereplő négy, másodsorban a magyarázatban található még 2 nyelvvizsgatípus érdekel.

2012. júl. 4. 20:36
 4/12 anonim ***** válasza:
TELC
2012. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Én ECL-en csináltam. Nekem nagyon bejött( beszéd nekem se megy), angolt is ott fogom.

Viszonylag a könnyebbek közé tartozik.

bme nehéz.

2012. júl. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
TELC is begyakorolható, sőt! szóval TELC :)
2012. júl. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nyáron már semmiből nem tudsz nyelvvizsgázni, mivel nyári szünet van, és min. 2 hónappal előbb be kell a nyelvvizsgákat fizetni. Szerintem október a legkorábbi.

Én ugyan angolos vagyok, de ha a beszéd nem az erősséged, akkor a Rigó utcait ne válaszd semmiképpen. Ott ugyanis külön-külön értékelik a szóbelit/írásbelit (bár, az talán jó, hogy külön is be lehet rájuk fizetni, tehát jobban tudsz az egyik félére koncentrálni egyszerre). A nemzetközi nyelvvizsgákon ált. összevontan értékelik a szóbelit, írásbelit, tehát, ha az egyikből kicsit rosszabbul teljesítesz, javíthatsz a másikból.

2012. júl. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a legtöbb helyen külön van a szóbeli és az írásbeli nyelvvizsga.
2012. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Hát, elég megosztó ki mit javasol. Azért nehéz, mert mindenki csak 1-2 be lát bele, az alapján dönt a 4-6 közül.

Szerintem az lenne a legeredményesebb, ha netről megoldanám mindnek a mintafeladatait és az alapján választanék.

2012. júl. 5. 11:46
 10/12 anonim ***** válasza:

következő TELC: augusztus 11. (szombat)

jelentkezési határidő: július 9.

pótjelentkezési határidő (pótdíj:5000Ft): július 30.

2012. júl. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!