Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet sok (7) pontot...

Hogyan lehet sok (7) pontot elérni az IELTS vizsgán?

Figyelt kérdés

Holnap megyek és nagyon félek, főleg az olvasástól! :(

7 pontot kell szereznem, hogy az egyetemi helyemet megkapjam. Tud valaki tanácsot adni? Főleg olyanoktól várom, akinek már megvan ez a vizsga ill. tanítják a nyelvet. S.O.S!

Köszönöm!


2009. júl. 10. 14:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

nekem nincs tapasztalatom,de találtam egy blogbejegyzést:hátha segít..


szerintem ha kellő ideig,és megfelelő igényességgel készültél nem lesz gond!drukkolok!!!gondolom erre a tipusú vizsgára készültél..


amúgy megkérdezhetem melyik egyetemre mész?:)

2009. júl. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

itt a blogbejegyzés:


IELTS vizsga



Ha valaki hasonló módon akar nekimenni a vizsgának, mint azt én tettem (nem volt időm készülni), annak határozottan nem javaslom.

A kellő felkészülés, gyakorlás nélkül simán el lehet hasalni, még akkor is, ha valaki tényleg jó angolból.

Ma voltam vizsgázni. Mivel nagyon sokan voltunk, már az értesítő kiküldésekor megkérdezte a British Council, hogy van-e olyan közöttünk, aki a szóbeli részét egy héttel el tudja csúsztatni. Ezek között vagyok én is, tehát ma csak a listening, reading és writing modulokat kellett megcsinálnom, a speaking modult majd jövő hét szombaton.

Szóval a tapasztalatok.

A listening modullal kezdtünk, majd a reading, és végül a writing. Ha ezeken túl van az ember, akkor ugorhat neki a speaking-nek.

A modulok időbeli ráfordítása a vizsgán megegyezik a tanfolyamon és a könyvben olvashatóval. Eddig nincs is semmi gond.

Ám a kapott feladatok nehézsége szerintem jóval meghaladta a könyvben található feladatok nehézségét, legalábbis ami a listening-et illeti.

Ül az ember a padban, majd egyszer csak elkezdődik a feladat, és hoppá, egy natív társalgás kellős közepébe csöppenünk, ahol ráadásul még kissé mintha hadarnának is. Hallható, hogy a feladat nem a külfödiek angol nyelvtudását figyelembe vevő - kicsit lassabban beszélünk, hogy ez a szerencsétlen is megértse - stílusban zajlik, hanem igazi bennszülöttek eszmecseréje.

Mire az 1. infót leírom a munkalapra, már rég túl van a másodikon is. És rögtön az elején már olyan feladatok vannak, ahol emócionális benyomás alapján kell válaszolni a kérdésre, tehát, hogy melyik meló tetszett jobban az emberünknek és melyik kevésbé (ő nem mondja, hogy király, vagy nem, ezt neked kell kitalálni a szövegkörnyezetből).

A többi része az szerintem megcsinálható (nekem persze a gyöngy betűim hiánya miatt - kénytelen voltam olvasható írásképre törekedni, hogy ki is lehessen értékelni - az esszé befejezésére nem maradt időm, de reméljük a legjobbakat).

Tehát, mint az várható is volt, a listening a leghúzósabb.


előző voltam

2009. júl. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

találtam még egy hasonlót:)


még mindig 1.válaszoló.9


IELTS vizsga

Jun 25th, 2005 by krisz | 2

Ma volt a napja a vizsgának. 9-kor kezdtünk az írásbelivel, ültetési rend volt és a két modul egyszerre írta a vizsgát. A General modulosok egy kupacban voltak. Először a listening volt, kb 40 perces és eléggé nehéz szöveg volt. Nehezebb, mint amit a kurzuson gyakoroltunk. Volt benne olyan szivatás, hogy karikázz be a 7-ből 3-at, hogy milyen fejlesztést szeretnének az iskolában, és persze a szövegben mind a 7-et elsorolták, csak hogy ne örüljön a vizsgázó, hogy kihallotta a jó szót.


A listening után jött a reading, ez is picit nehezebb volt, mint megszoktuk. Nem újsághírdetéssel indult, hanem kapásból egy cikkel és a későbbiekben is igen sok szöveg volt. Hosszú volt, nah. Ráadásul volt 3 true-false kérdéssor is, ami ugyebár azért szívás, mert néha nehéz eldönteni, hogy mi a helyes állítás igazából. Az írásbeli egyébként folyamatosan van, nem lehet kimenni közben, hacsak nem muszáj, de akkor a saját idejével játszik a vizsgázó. A biztonsági intézkedések is magasak voltak, a táskák külön szobában kaptak helyet. Az asztalon csak személyi, toll, ceruza, radír és víz meg étel lehetett.


A reading után következett a writing, ez végre könnyebb volt. Első task-ban egy levelet kellet írni a helyi óvodának arról, hogy oda szeretnénk járatni a gyermekünket, kik vagyunk, miért azt az óvodát választottuk és milyen egyéb kérdéseink vannak még. Második taskban pedig arról kellett esszét írni, hogy a különböző foglalkozású emberek vajon több-kevesebb szabadságot érdemelnek-e vagy sem, vagy minden foglalkozású embernek ugyanannyi szabadság jár. A személyes élményt is bele kellett szőni.


Az írásbeli tehát ez volt. Itt az első két részt ceruzával kellett írni, csak a levelet és az esszét kellett tollal. Ennek hátránya, hogy a fogalmazás adott esetben tele lett áthúzással, javítással.


A szóbelik délután voltak, 2 órával később az írásbelihez képest. Ez gyorsan lement, teljesen ugyanúgy zajlott minden, ahogy a kurzuson gyakoroltuk. Érdemes a szóbeli első felében a személyes dolgokról hosszan beszélni, mert akkor kevesebb idő jut az utolsó szekcióra, abban ugyanis lehetnek már bonyolult kérdések. Nekem az egy perces monológban egy sikeres emberről kellett beszélni, Tekinek pedig egy nehéz dologról, amit leküzdött. Az utána jövő kérdések is ehhez kapcsolódtak, többé-kevésbé.


A szóbelire várva, két ember vizsgázott egyszerre, két teremben, beszélgettem az egyik vizsgáztatóval. Szerinte is nehéz volt most a listening és szivatós.

2009. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és a bemásolást!

Készültem, készültem, készültem, de......


A Plymouth-i University-re szeretnék menni, Mental Health Nurse -nek, ami kb. az Ideg-elme szakápolónak felel meg!

Már ha nem bolondulok bele ebbe a vizsgába! :)

Üdv. és meg írjon aki tud valamit, bár már reggel indulnom kell. :(

2009. júl. 11. 00:01
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
1.2.válaszoló vagyok..nagyon drukkolok neked.érdekes szakot választottál.majd írd meg az eredményt.:)
2009. júl. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Üdv!

Köszönöm! Most értem haza. Eredmény két hét múlva, megérzésem szerint ha ez sikerült akkor kb. megeszem a kalapomat! :( Sajnos. Baromi nehéz volt. :(

2009. júl. 11. 18:55
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
azért drukkolok:))ne add fel max megpróbálod újra rutinosan.)))
2009. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Őszintén egy életre elegem lett a nyelvvizsgákból! A legdühítőbb az, hogy bárki aki beszélni hallott, csak dícsér és "á, neked úgyis sikerül" - mondják.

Ráadásul 4 éve Angliában élek.

Ennél jobban szerintem már nem vagyok képes megtanulni ezt a nyelvet.

Na, mindegy.

Lesz ami lesz! :)

Köszönöm a támogatást! :)

2009. júl. 12. 20:48
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

hat, ha 4 eve kinn elsz, akkor nulla az egesz, nem nagy szam, en ket evi kinntlet utan csinaltam meg es band score 8-am lett felkeszules nelkul


a beszedre es az irasbelire kell raallni es odafigyelni mit akarnak toled, de hat 4 ev alatt mar lehetsz azon a szinten


nekem akkor az academic kellett, mert egyetemre mentem...

2009. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi van velem, de a vizsgázás soha nem ment. :( Nem baj, most már lesz ami lesz, várok türelmesen és majd megírom az eredményt, de eléggé borulátó vagyok.
2009. júl. 15. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!