Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi tesztben mi a...

Az alábbi tesztben mi a helyes megoldás? és miért? Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

There isn’t … to put my coat.

a, place

b, anywhere

c, some place

d, somewhere


2012. júl. 7. 08:26
 1/6 anonim ***** válasza:

a W lesz a helyes de amkor el akartam magyarázni miért véletlenül a jelentés gombra kattintottam...

(ennél a kérdésednél is)

2012. júl. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hogy érted,hogy ennél a kérdésemnél is?

akkor melyik helyes és miért?

én az "a" válaszra tippelek

2012. júl. 7. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a) nem lehet helyes, mert akkor mindenképpen kellene a főnév elé az, hogy any (there isn't any place...). A c) és a d) szimplán értelmetlenek ebben a kontextusban, tehát a b) a helyes válasz.


Amúgy inkább úgy mondanák ezt, hogy "There is nowhere to put my coat".

2012. júl. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszike !!
2012. júl. 9. 05:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak azt hittem, hogy valaki direkt szórakozik a fórumon. Beírták, hogy mit jelent (nagybetűvel kiemelve)a "go f*ck youself", mintha nem tudnák, és azt hittem ugyanaz írta ezt a kérdést is, mert szerintem ennek a kérdésnek nincs helyes megldása. (Függetlenül attól, hogy a "b" hétköznapi beszédben elmegy, nyelvtanilag helytelen ami engem illet.)
2012. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És miért lenne nyelvtanilag helytelen?
2012. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!