Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan készüljek germanisztika...

Hogyan készüljek germanisztika szakra?

Figyelt kérdés
Germanisztika-német szakra jelentkeztem a Debreceni Egyetemre, még nem tudom, hogy felvettek e, de szeretnék készülni, hogy a nyári szünetben ne felejtsek, és jobb legyen a német tudásom szeptemberre.Hogyan tehetném ezt? Mit nézzek, hogy oda megfelelő legyen a szókincsem?
2009. júl. 10. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
semmit. nyaralj, pihenj:) hidd el, szeptembertől júniusig bőven eleged lesz a németből, nyáron ne strapáld magad, szeptemberben hamar előjön minden
2009. júl. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
hallgass német zenét, nézz német vidiket a youtube-on, ami épp eszedbe jut, hogy utána kéne nézni a neten, azt németül nézd, meg ami érdekel, arról németül olvass :) De sztem semmiképp ne oldj meg teszteket meg ilyesmi...
2009. júl. 11. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, német regényeket olvasgass illetve német műsorokat nézz! Én nem javaslom, h nyáron egyáltalán ne németezz,sokat lehet felejteni és nagyon kemény a nyelvszak főleg az elején. mondjuk nem tudom milyen szinten vagy németből esetleg töltöttél német nyelvterületen sok időt.. csak azért mondom, m nagyon sok csopitársad lesz, akik Németországban jártak gimiben és anyanyelvi szinten tudnak. Egyik ismerősömet is germanisztikára vették fel nagyon jó nyelvtudással.Az első évet végigcsinálta, minden tárgya meglett, bár nagyon nagy küzdés, szenvedés árán (sokszor volt kiborulva, kimerülve), m nehéz volt az anyanyelvi szinten beszélő csoporttársakkal lépést tartani. Amíg ezek a csoporttársak a szöveghez tartozó feladatokat oldották, ő még a szótárazásnál tartott és a szöveg felfogásánál, pedig felsőfokú némettel ment az egyetemre és erős nyelvtudással. ezért döntött úgy, h egy évet halaszt és kimegy Németországba dolgozni, most jön haza júliusban és szeptemberben folytatja az egyetemet. Nem megijeszteni akartalak, sok kitartás és szorgalom kérdése az egész. Sok sikert!:)
2009. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Még nem voltam német nyelvterületen, hát nem tudom milyen szinten vagyok, az emeltszintű érettségi 76 % lett. Az középfokú nyelvvizsgának felel meg, de én úgy gondolom magamról, hogy nem sokat tudok. Nagyon félek! Írjatok még légyszi! :)

2009. júl. 15. 20:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben sztem rá kell hajtani a németre nagyon, m. nagy meglepetések lesznek az egyetemen. Tényleg nagyon jó, ha minél többet olvasol németül meg sok német filmet megnézel! Szókincs és kifejezésbővítésre kellene hangsúlyt fektetni és nem lesz gond!
2009. júl. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
még azt tudom mondani h nézegesd meg h germanisztikán milyen kötelező olvasmányok várhatók és amelyik tetszik olvasd el a nyár folyamán!
2009. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam utána nézni, hogy milyen olvasmányok lehetnek, 2006-ost találtam, de az vmi rengeteg volt! Majdnem sírtam. Egy év alatt kell annyit elolvasni? Írjatok még! Köszi az eddigieket! :)
2009. júl. 20. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Az biztos h sokat kell majd olvasni, jó sok nyelvgyakorlat lesz, de ne aggódj belejössz! sok kitartás és szorgalom kell hozzá az biztos, de minden oké lesz!Ne félj, gondolj csak arra, h milyen jól fogsz németül beszélni mire a diplomát megkapod!

Nézz filmeket és olvass németül nyáron, nem lesz gond!

Én nem nyelvszakos voltam, csak olyan szakon végeztem, ahol egy szakmai közepet és egy felsőfokút kellett diplomáig összehozni, nagyon kellett a nyelvet tanulni és sok olyan emberkével össze voltam zárva nyelv órákon,aki vagy kéttannyelvű gimiből jött vagy kint élt külföldön.nekem meg középfokúm volt ,, kicsit" hajtani kellett, h tartsam a lépést velük. volt, h nem értettem h mi a pálya angol órán:)))elég rosszul éreztem magam néha picit nyomasztó volt, de az első év végén meg épp ők nem mertek angolból elmenni szigorlatozni. én meg agyon tanultam magam h utolérjem az ő szintjüket és a végén sikerült a szigorlat, csak én mertem elmenni és pont akiknek felsőfokújuk volt, azok nem tudták megcsinálni a nyelvi szigorlatot. Ezért mondom h ha benned van a szorgalom,kitartás akkor meg tudod csinálni és nem kell foglalkozni h kinek hány nyvizsgája van meg külföldön lakott-e!Csak azért mondom, m ezt a hibát elkövettem h frusztrált, h ők annyira tudnak, de ma már tudom, h nem kellett volna ezen annyit rinyálnom akkoriban:)sikerült külföld nélkül is elérni ugyanazt, mondjuk más kérdés h hányszor annyi energia beleölésével és munkával!


előző 3 hozzászólás írója voltam:)

2009. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszokat, néha nagyon elszomorítotak. teljesen igaz amiket írtál, az már más kérdés, hogy lesz e elég kitartás és szorgalom.De remélem a legjobbakat azért. Köszönöm nagyon!
2009. júl. 22. 21:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz! bele jön ebbe az egészbe gyorsan az ember!Sok sikert!:)
2009. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!