Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanuljak franciát, vagy ne?

Tanuljak franciát, vagy ne?

Figyelt kérdés
Szeretnék franciát tanulni, de attól félek, hogy nem fog majd menni a nyelvvizsga. Csak a DELF-hez találtam felkészítő könyvet.:(
2012. júl. 9. 19:38
 1/8 anonim válasza:
86%
Szerintem tanulj! Nekem a nyelv nagyon tetszik:) 3 hét múlva megyünk Nizzába nyaralni... és lehet hogy nehéz,de melyik nyelv nem az...engem a német érdekelt,ma külföldön dolgozom,lehet neked is lehetöséged lesz például Franciaországban...Tanultál különben valami más nyelvet is?
2012. júl. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig angolt. (B2)
2012. júl. 9. 19:47
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha eddig angolt tanultál, könnyen fogsz boldogulni a franciával. Az írott szöveget többnyire jól fogod érteni, a kiejtés alapjainak elsajátítása után úgy fogsz francia szöveget olvasni, mintha legalább középfokon tudnál. Ez saját tapasztalat, állásinterjún - ahol jó lett volna a francia nyelvtudás is - kezembe adtak egy gazdasági szöveget, amit a vizsgáztató szerint jól olvastam, a fordítás pedig simán ment az angol alapján.
2012. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. júl. 9. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

persze, ha lenne elég időm meg pénzen én is tanulnék ... :)

ne a nyelvvizsga miatt tanulj...:)

hanem azért, hogy majd ha kimész Franciaországba milyen jó lesz, hogy tudsz beszélni az emberekkel...barátokat szerezhetsz :)

ez többet ér mint egy nyelvvizsga, utána ráérsz azzal is foglalkozni:)

2012. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz!
2012. júl. 10. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én francia kéttannyelvű gimibe jártam, én is féltem tőle az elején, de így utólag egyáltalán nem volt olyan nehéz. Simán meglett a felsőfokúm is, pedig azt hittem, nem fog menni. Úgyhogy szerintem próbáld meg! Ha komolyan veszed, sikerülni fog! :)
2012. júl. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mego ***** válasza:
100%
Európában fontos nyelv és ha van elég kitartásod menni fog.Én nem rég kezdtem és kicsit féltem tőle de az angol sokat segít.Nem könnyű de ha ki tudsz menni külföldre nagyobb eséllyel tudsz munkát szerezni,tanulni!:)
2012. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!