Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul helyes az alábbi mondat?

Angolul helyes az alábbi mondat?

Figyelt kérdés

Én tegnap este tévéztem.


i was watching tv at yesterday evening


2012. júl. 11. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Talán így: Yesterday evening I was watching tv.
2012. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi
2012. júl. 11. 20:37
 3/10 anonim ***** válasza:
I watched the TV yesterday evening. - Én így mondanám, simple past-ban.
2012. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
annyira összezavart ez a simple past past continuous közti különbség tétel .... a tv nézés nem egy hosszabb folyamat?? pls help!
2012. júl. 11. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az időhatározó dönti el ! például I was watching the tv all evening /all night long. Itt az hangsúlyozod hogy tényleg egész/ este éjszaka nézted a tv (all night long) ! Na figyelj itt folyamatos múlt használata (past continous) ! Akkor használod mikor mikor 2 párhuzamos cselekvés történik egyszerre folyamatosan például ( I was walking to the school while (mialatt) it was raining ). A lényege hogy mialatt sétáltál.... sétáltál az iskolához azalatt végig... végig esett az eső ! Tehát ez egyik funkciója 2 párhuzamosan futó folyamatos cselekvés leírására szolgál amely a múltban történt . Egy másik funkció. Egy folyamatosan zajló múltbeli cselekvést megszakít egy másik ami rövidebb ideig tartott. Például ( I was sitting on my bed when my mother came into my room. Ott ültél... ültél az ágyon mikor az anyukád bejött a szobádba (nem dadogok csak szemléltetni szeretném hogy tényleg fontos hogy folyamatosan ott ültél és egy rövidebb dolog történt. (Anyukád bejött a szobába). És van egy harmadik funkció , amikor 1 cselekvés van, de azt szeretnéd kifejezni , hogy azt a dolgot/cselekvést a múltban milyen folyamatosan csináltad.(I was working all day long ( Eggggésznap dolgoztam ). ÉS HÁT AKKOR KELLENEK AZ IDŐHATÁROZÓK (all night/evening/day, when , while , from-to, és ha megjelölsz egy pontos időpontot akkor is használhatsz folymatos múltat például at 10 o'clock..... ) Viszont a te esetedben nem jól írtad ha csak nem azt akartad hangsúlyozni hogy te kedd este tényleg egész este tv-t néztél de akkor hiányzik az all(all yesterday evening) és felesleges az at ! Ha pedig időpontot akartál megjelölni akkor pedig I was watching the tv yesterday evening at 10 o'clock .



Ha pedig egy egyszerű múltbeli cselekvést akartál használni ( Simple Past),

akkor nincsen létige (was/were) és nincs az igéknek inges alakja hanem a második múltidejű alakot kell használni . Egyszerű múltat akkor használsz mikor a múltban egyszeri megtörtént cselekvésről beszél ami teljesen lezárult és nincs kapcsolatban a jelennel . I watched the tv yesterday evening ( ez egy lezárt cselekvés). Akkor is simple past-ot használsz amikor múltbeli rendszeresen ismétlődő cselekvést akarsz kifejezni ! I went to swim twice a week. Egy héten 2X jártam úszni. Vagy ha olyan dolog történt ami valószínűleg sohasem fog többet megtörténni. Például: I met Michale Jackson. És vannak it is idő határozók amik a mondatot biztosan egyszerű múlt-á teszik ( last year, last month ,last week, in summer, in 1985 may , a few week ago , 10 minutes ago ,a few months ago , yesterday).


Szerintem te inkább ezt akartad mondani I watched the tv yesterday evening.

Remélem segítettem és ha kell még segítség írj privátban.

2012. júl. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem past continousba tökéletes.


I was watching TV yesterday evening.

Tegnap éjjel tévéztem. - Huzamosabb ideig tartott a cselekvés.

2012. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes! Ott van benne simán hogy yesterday evening ez egy egyszerű múltbeli időhatározó és akkor csak egyszerű múltat használhatsz vagyis inkább úgy helyes .
2012. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi, kezdem érteni, de még majd gyakorlok
2012. júl. 12. 12:59
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]


egyébként innen néztem a folyamatos múlt időt

2012. júl. 12. 13:03
 10/10 anonim ***** válasza:

5/9-nek van igaza. Ez szimpla múlt idő, megnézted a tévét, kész, vége van.

Ezt az angol anyanyelvűek is így mondják, I watched a little TV yesterday.

Az evening egyébként mindig "in" nem "at". De ebben az esetben egyik sem kell.

2012. júl. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!