Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvvizsgáról tapasztal...

Német nyelvvizsgáról tapasztalataitokat megosztanátok? (ÖSD, TELC, ECL)?

Figyelt kérdés

Aki bármelyikből vizsgázott, és tapasztalatát leírná, megköszönném!


Melyiket tartod egyszerűbbnek, barátságosabbnak?

Milyen volt az irásbeli és a szóbeli?

Mit éreztél a legnehezebbnek benne, mik a buktatók?


Bármilyen hasznos tanácsot, tapasztalatot szívesen veszek!


2012. júl. 12. 18:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, elsősorban középszintről van szó (B2).
2012. júl. 12. 18:47
 2/7 anonim ***** válasza:
ÖSD-n a hallgatásos feladat nehéz egyébként nem vészes. Én DSD-t csináltam C1-en azt csak akkor ajánlom ha nagggyon jó vagy és egyébként se fogadják el magyarországon csak ha fizetsz érte mert németországban elfogadott nyelvvizsgát ad. Az ÖSD a legjobb.
2012. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
TELC-en nagyon könnyű a szóbeli (a magnó is), az írásbelin a nyelvtan lehet buktató. Nagyon be kell gyakorolni a feladattípusokat.
2012. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A TELC könnyű, csak gyakorolni kell kicsit a típusfeladatokat.
2012. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ÖSD-t csináltam. A szóbeli kifejezetten megcsinálható, be lehet gyakorolni. Az írásbelire is ha gyakorol az ember, fel lehet a feladatokra készülni, a magnó az, ami a legnehezebb benne.
2012. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szeptemberben csináltam ÖSD B2-t. A szóbeli az abszolút begyakorolható, egy feladat ugye alapból meg van adva, azt tényleg csak meg kell tanulni. Képleírásnál és érvelésnél nálam nagyon barátságosak voltak... bár kellett hozzá 50% szerencse hogy jó képeim legyenek, de nagyon korrekt volt. Írásbeli is begyakorolható, vannak hozzá tesztkönyvek, egyet érdemes beszerezni. A magnó meg lehet hogy egy kicsit nehezebb de ha sokat hallgatsz német rádiót fejlődik a hallásod - de tesztkönyvben ez is van, adnak hozzá cd-t is.S zóval én mindenképpen ezt ajánlom :)

sok sikert!

2012. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ÖSD-t csináltam 2005-ben, nem volt nehéz, elsőre meglett, de a hallgatásos rész rossz volt. Torz volt a hang, alig lehetett érteni.
2012. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!