Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol TELC nyelvvizsga...

Milyen angol TELC nyelvvizsga levéltémák voltak középfokon?

Figyelt kérdés

Nyáron megyek, és érdekelne hogy milyenek voltak. Annyit tudok, hogy lehet panasz-, infókérő levél, állásra és/vagy gyakornoki munkára jelentkező levél, és szállásfoglalás.

Ezt jól tudom?

Konkrét témákat írnátok? Megadják, hogy ezt meg ezt kell megkérdezni az infókérő levében vagy magadtól kitalálod és kérdezel rá egyes dolgokra? Illetve megadják, hogy mi a probléma a megvett termékkel a panaszlevélben?

Sokunkat érdekelne. Köszi előre is.


2012. júl. 13. 20:51
1 2
 1/11 englishman ***** válasza:
100%
amikor én volt nyelvvizsgán akkor egy panaszlevél volt, hogy nem éreztem jól magam az utazáson, a másik meg egy bocsánatkérő levél volt, hogy nem tudok részt venni a munkatársam születésnapi buliján. választanom kellett a kettő közül és meg volt adva, hogy az alábbi pontok közül miket kell megemlítenem a levélben és még magamtól is kellett pontokat kitalálnom. arra figyelj hogy kötőszavakat sokat írj pl. however, as for me, altough, in fact, by the way meg ilyeneket. ezeket nagyon szeretik. ja és hogy minden témát új bekezdésbe írj. sok sikert! :)
2012. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 englishman ***** válasza:
72%
ja és telc-en voltam én is.
2012. júl. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszod. Ment a zöld kéz :-)


Milyen egyébb témák voltak még máskor?

2012. júl. 16. 21:31
 4/11 A kérdező kommentje:
egyéb (egy b-vel)
2012. júl. 16. 21:32
 5/11 englishman ***** válasza:
100%
tapasztalatom szerint mindig ugyan olyan témák vannak. vagy panaszlevél, bocsánatkérő levél szerintem mindig van. lehet még élménybeszámoló esetleg vagy olyan, hogy egy barátodnak írsz, hogy mi újság van vele de ez is olyan élménybeszámoló típus.
2012. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Milyen termékekkel kapcsolatban kellett panaszlevelet írni???

Illetve mivel kapcsolatban kellett infókérő levelet írni??

2012. júl. 27. 18:52
 7/11 figureout ***** válasza:
100%

Olyan nincs h szállásfoglalás levél szerintem. Max valamelyik témán belül. 3 féle lehet: állásra/vagy valamilyen tanfolyamra stb jelentkező levél, információ kérő, és panasz levél.

Mindig két téma van megadva, amik közül dönthetsz, hogy melyket választod. Nekem mindkettő ugyanolyan típusú volt, de ez különbözhet is. Nekem mindkettő jelentkező levél volt, az egyik egy ilyen megasztár jellegű akármibe kellett jelentkezni, a másikban meg főzéssel kapcsolatban egy tv showba. Ki kellett találnom valami indokot, hogy miért lennék jó jelölt h abban a bizonyos tv showban szerepeljek. ők felsorolnak pár dolgot, asszem 2 vagy 3-nak kell a levélben ezek közül szerepelnie és egy saját dolognak. Tehát van amit megadnak, de sokat kell improvizálnod saját magadnak, ott helyben kitalálnod valamit, amire nem tudod mit találj ki. A legegyszerűbb hétköznapi dolgok a legjobbak általában! És ahogy az előttem szóló írta, a formulákat tudni kell! Nézz meg neten vagy valahol ilyen leveleket!

2012. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

utolsónak köszi a választ, ment a zöld kéz :-)

A formulákat tudom és a kötőszavakat is, csak a témákra voltam kíváncsi, mármint mire jelentkező levél. Nem is gondoltam ,hogy tehetségkutató műsorba jelentkező levél is lehet. Állásra, nyelvtanfolyamra, önkéntes munkára gondoltam, de erre nem. Szinte magyarul sem tudnék mit kitalálni miért pont engem választanának be egy énekversenybe. De így már mindenféle témán gondolkodok, mert sok levélírás könyv témáit átnéztem.

Illetve arra sem számítottam, hogy mindkettő lehet egyazon téma, azaz jelentkező levél.

2012. júl. 28. 13:22
 9/11 figureout ***** válasza:
100%

Ha javasolhatom, akkor ne a témákon gondolkodj,mert erre igazán nem tudsz készülni. Amire tudsz, és amit csak ajánlani tudok, hogy mind három típusú levelet írd meg otthon úgy, hogy a lehető legtöbb kötőszó és formula belekerüljön és általános legyen. Magyarul, hagyd ki azokat a helyeket, amik konkrét dolgokat tartalmaznának és csak olyan dolgok legyenek benne, amit az adott típusú levélen belül bármilyen témához el tudsz sütni. Tehát mondjuk egy állásra jelentkező levél esetén : Dear Sir/Madam,

I am writing to apply for the position which was advertised in the..... I am a .....years old .... and currently I am working as a ....... stb. és így írd meg mindhármat, mert arra nem lesz időd, hogy ott gondolkozz a leveleken, meg hogy épp most melyik formulát használd. Ha ezt jól begyakorlod, akkor életmentő lehet. Nekem stressz helyzetben még a záró mondat sem jutott eszembe. Sok sikert!;)

2012. júl. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 figureout ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy kérdésedre válaszolva: Tök mindegy, hogy mit találsz ki rá és hogy az igaz e. Lehet a legnagyobb baromság is! Tehát ha az a feladat, hogy miért te kellenél egy ének versenybe, akkor leírod, hogy azért, mert olyan a hangod, mint Zámbó Jimmynek, akinek amúgy nagyon magas hangja volt és rengeteg rajongója és arra gondoltál, hogy sok embert vonzana a képernyő elé, ha meghallhatná újra Jimmy hangját:)
2012. júl. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!