Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Fél év alatt fel lehet készüln...

Fél év alatt fel lehet készülni egy angol középszintű vizsgára EGYEDÜL?

Figyelt kérdés
Megvannak az alapjaim, igazából csak a szókincsem katasztrófa, és a hallott szövegértéssel állok hadilábon, mert abban nincs gyakorlatom - a sulibeli angolórák nem sokat értek ilyen téren, mert ugye az iskolában szépen artikuláltan, felfogható tempóban beszéltek a tanárok. Meg végül is nem is tudom, hogy kell elképzelni egy nyelvvizsgát.
2012. júl. 16. 23:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy milyen módszerrel tanulsz, és mennyit naponta, de a legfontosabb hogy van-e nyelvérzéked, vagy hogy egyáltalán mennyire érdekel a nyelv...
2012. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem lehetséges
2012. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Franciát kezdtem el egyedül, és tök gyorsan haladtam vele, de az angol miatt félreteszem egy időre. Szerintem van nyelvérzékem, és lelkesít is a tanulás. :)

Van egy könyvem, amiben érettségifeladatok vannak, abból írok ki napi 35 szót kábé (oké, még csak 3 napja kezdtem neki), és aznap meg is tanulom őket. Persze az más téma, hogy a fejemben is maradnak-e, de minden nap átnézek mindent, a francia szavak végül is még mindig a fejemben vannak, bár marha jók voltak a példamondatok. Szóval egyelőre szókincset bővítek, aztán kitalálok mást is...

2012. júl. 17. 00:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Szókincsbővítésre és szövegértésre nézz filmeket angolul, és olvass angol könyveket, esetleg BBC, vagy angol híreket a neten. A hallás utáni megértésnél addig hallgasd újra amit mond, ameddig meg nem érted. Szókincsre és kiejtésre talán még jók lehetnek a zenék is, nézd meg mondjuk a kedvenc zenéidnek a dalszövegét, és próbáld értelmezni...
2012. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, a dalszövegeket már próbáltam, de azt valahogy nem éreztem kielégítőnek. A sorozatokkal meg az a gond, hogy a magyar felirat eltereli a figyelmemet a beszédről... No mindegy, szóval azért van esélyem.
2012. júl. 17. 00:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a BBC meg a különböző hallás utáni médiumok a jó megoldás a szókincs bővítésére. Nekem felsőfokúm van de vannak abban olyan részek, amiket nem értek. Itt meg egy középszintű érettségiről van szó, ami még egy középfokú nyelvvizsgánál is kevesebb. A könyvolvasás is inkább középfokról felsőfokra való.


Szerintem a legjobb az lesz, ha átnézed régebbi évek összes érettségijét, próbálod magadtól csinálni és megtanulod a felmerülő szavakat.

2012. júl. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ühüm... Meg biztos árulnak ehhez hanganyagokat is, szóval majd a következő fizumból... :) Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 17. 11:21
 8/11 anonim ***** válasza:

English Today Video Course

Angolul könnyű

EnglishBox

Follow Me BBC English Video Course

Extra BBC English Video Course

Relaxa Angol Villám

Learn English with Jennifer Lessons for Beginners Video Course

English For you efu Video Course

Angol CD intenzív nyelvtanfolyam

English in 20 minutes a day

Callan Lessons

Assimil English

Angol-Magyar Társalgási Témák 1,2,3 szint

Berlitz English All Levels Audio CDs

5 Perc Angol Kezdőknek és Újrakezdőknek


gyerekeknek:


Gogo loves English

English Time


Ezeket lelehet tölteni netről. Egyedül szerintem nehéz lesz. Turbó tanfolyam nem ártana.

2012. júl. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem lesz nehéz. én idén májusba csináltam meg úgy hogy szeptemberben egy normális mondatot alig bírtam összerakni, ahhoz képest hogy 9 éve tanultam az angolt:)

igaz még csak szóbelin vagyok túl, de a beszédem nagyon sokat fejlődött 1000kérdés 1000válasz című könyvet vedd meg abba vannak hasonló kérdések mint amik felmerülhetnek vizsgán, habár én egyet se olvastam el csak szavakat tanultam benne. nekem is a listeningel volt a legnagyobb bajom még is csak az utolsó 3 hónapban kezdtem el gyakorolni rá :D kezdetben kisebb méretű mesékkel pl south park family guy és nem magyar felirattal kell nézni hanem angollal :) ismeretlen szavakat közben kiírod lefordítod megtanulod:) elején nagyon sok lesz, de pár hónap után, ha mindennap betartod legalább a napi 1-et ( főleg h alapból olyan sorozatokat néztemXD) de angol felirattal ez is sima ügy... így mentem nyelvvizsgázni, hogy angol felirat nélkül semmit se néztem és 76% lett elsőre:)

2012. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sorozatos szöveg valahogy kitörlődött szóval mesék után néztem sorozatokat is amiket nehezebb volt megérteni mer sok szleng volt benne de felirattal az is sima ügy:)
2012. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!