Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért akadok meg, ha hirtelen...

Miért akadok meg, ha hirtelen angolul kellene beszélnem? Pedig rengetek szót tudok és a nyelvtant is tudom, de sajnos mikor élesben kellene válaszolnom akkor blokkolok. Miért?

Figyelt kérdés

Az a baj,hogy írásban tudok válaszolni, és meg is értem nagyjából ha egy perfekt angol hadar..(Pl BBC, SKY-News)

De amikor meg kell szólalni akkor ajtó ablak bezárul és mindent elfelejtek..Tudnátok valami módszert tanácsolni,hogyan lehetne ezt úgymond kezelni?Mert az alapszavak,kifejezéseket tudom és a nyelvtant is...

Köszönöm a válaszokat előre is..



2012. júl. 18. 08:31
 1/10 gelazso ***** válasza:
baszélni beszélni beszélni.ha máshogy nem akkor hangosan egyedül
2012. júl. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hangosan egyedül? Ez is jó megoldás lenne...?
2012. júl. 18. 08:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Olvass fel könyvből.

Gondolkodj angolul.

Beszélj magadban.


Én ilyesmit szoktam csinálni.

2012. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Antimod ***** válasza:
Abszolút! Én szoktam néha, kommentálom, amit csinálok, és meglep, milyen gördülékennyé válik egy idő után. Tényleg csak a gyakorlás segít, ez különbözteti meg az aktív és passzív nyelvtudást.
2012. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én ugyan így vagyok a némettel:(
2012. júl. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélj sokat angolul.

Mi a barátaimmal gyakran csináljuk azt, hogy magyar helyett angolul beszélgetünk. Egy idő után fel sem fog tűnni.

A magadba beszélés is jó, ha nincs ott más csak ne vidd túlzásba :D

Nézz filmeket eredeti nyelven, így tanulhatsz olyan kifejezéseket, szófordulatokat is (persze nem a káromkodásra gondolok :) ) amik esetleg nincsenek benn a könyvekben.

2012. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt kapsz tanácsot hogy legyél aktív beszélő.


[link]


[link]


[link]

2012. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Igaza van az első válaszolónak! Én is pont úgy voltam vele, mint te. Nekem is azt tanácsolták, hogy beszéljek hangosan, akkor is ha egyedűl vagyok segíteni fog! És láss csodát tényleg segített, ma már könnyedén megy!

További sok sikert a tanuláshoz.

2012. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,Köszönöm! :)
2012. júl. 18. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
ismerős. Nekem amikor nagyon behadarnak akkor elég bajos. :/ Próbálom szoktatni magamat azzal, hogy többet és több videót nézek. ( persze angol nyelven)
2012. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!