Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú C1 Komplex Angol...

Felsőfokú C1 Komplex Angol nyelvvizsga, tippek, ötletek, segítség?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Melyiket ajánljátok, illetve miért?

Az ajánlott típusra hogyan készülhetsz fel autodidakta módon ?


Szerintetek mennyivel nehezebb a B2(középtől) ?



Válaszaitokat előre is köszönöm.



2012. júl. 20. 00:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Középfoknál jóval nehezebb, de főleg szókincsben. Nekem ez jelentette a legnagyobb kihívást, a szókincsemet gazdagítani úgy,hogy használjam is őket, ne csak bevágjak 5000 új szót, amit aztán elfelejtek. Továbbá voltak olyan témák, amelyekről magyarul nem tudnék sokat mondani, nemhogy angolul. Éppen ezért nagyon ajánlom, hogy nézd át a témaköröket, és ha van olyan, amiről úgy gondolod nem igazán tudnál beszélni, akkor arra először magyarul készülj. Légy nagyon tájékozott a nagy világban, nálunk voltak olyan kérdések, melyek a legfrissebb történésekkel voltak kapcsolatban (pl Japánban a földrengés meg ilyenek).


Én ECL-en voltam. Számomra a felsőfok semmilyen pluszt nem jelentett, így olyan vizsgát akartam választani, ami jelent is nekem némi kihívást, de azért sikerülhet. Megnéztem néhány feladatsort, és úgy találtam, hogy nekem a TELC vagy Euro túl könnyű (de ez én vagyok, vkinek meg az ECL lenne az). Ellenben egy olyan, hogy Cambridge már nagyon megijesztett, mert vmi 40ezer forint lett volna és ha az nem sikerül elsőre, akkor nem poén még egyszer ennyit kiperkálni. Tehát ezért lett ECL. A feladattípusok jók voltak, a témák szóbelin szintén. Én csak pozitív véleménnyel vagyok róluk. Nem a legnívósabb vizsga, de itthon mindenképpen színvonalas. És nem is olyan nehéz.

2012. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat.:)


Mégis merre találok mintafeladatsorokat az említett típusokhoz, illetve a TIT-eshez ?:)

2012. júl. 20. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ha csak érettségi pontokhoz kell és nem fontos, hogy nemzetközileg elismert legyen, akkor Kodolányi... elég könnyű a többihez képest.
2012. júl. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha már felsőfokút csinálsz legyen elismert :D
2012. júl. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!