Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azok, akik voltak angolból...

Azok, akik voltak angolból nyelvvizsgázni, milyen témát kaptak levélírásra, milyen szituációt kellett eljátszani, milyen képről kellett leírást adni, miről kérdezett a vizsgáztató?

Figyelt kérdés
Főleg alapfok érdekel, de ha vki közép vagy felsőfokon volt, az is válaszolhat, csak írjátok oda, milyen szinten voltatok!
2009. júl. 15. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Tömegközlekedésről kellett beszélgetnem a párommal,meg kellett egymást győzni,hogy a busz jobb vagy a vonat.

Levélnél nagyon hülye témák vannak,pl rendeltem egy cd-t,de nem érkezett meg,erre írjak a cégnek levelet.Álláshírdetésre kell jelentkezned,ilyesmik.

Vagy barátodat rég láttad,de meghívod az esküvődre pl.

Szóbelin pl megkérdezte tőlem,mi a kedvenc évszakom,és miért.:)

Középfokún voltam.De ahogy hallom,az alapfok is ilyesmi.

Sok sikert!:)

2009. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2007ben voltam középfokon, akkor a hosszú levélben egy fiatal színésznőről kellett írni (kitalált személy)

2009 elején voltam felsőn, ott a tengerszintek csökkenéséről kellett írni egy hosszú levelet, az elég nehéz volt és a másikban meg arról,hogy van egy polgármesterjelölt és megtudok róla egy sötét titkot és ezt leplezzem le

átmentem mindkettőn elsőre amúgy:D

és voltam 2009ben nem éppen legális körülmények között egy középfokú nyelvvizsgán más nevében, ott az első levél egy mobiltelefonról szólt, hogy mennyire vagyok vele elégedett és ajánlanám-e másnak és volt még egy hosszú ott arról kellett írni,hogy egy kisvárosban milyen kevés a szórakozási lehetőség és a helyi újságnak adni ötleteket, hogy mik lehetnének még - ezen is átmentem meglepő módon:D


és +1: spanyol középfokon a rövid levél arról szólt, hogy elhagyták a repülőn a csomagomat és panaszlevél arról, hogy mik voltak benne és adjanak kártérítést és a hosszú meg arról,hogy mennyire fontos az emberi kapcsolatokban az első benyomás

2009. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

középfokún:

levélírás- egy barátomnak/barátnőmnek kellett rábeszélnem, hogy menjen dolgozni nyáron (diákmunka)

szóbelin- a párommal az újságok kontra internet (naná, h én lettem az újságos:D)


felsőfokún:

levélírás- mit gondolok a barátságról, valamint a XXI. század legfőbb társadalmi problémái


szóbelin- európáról kellett vbesznélnem

2009. júl. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!