Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Még meg tudom csinálni?

Még meg tudom csinálni?

Figyelt kérdés

Hello.:)Jövőre leszek gimis.És készülök angol felsőfok szóbelire.Most kezdtem itthon franciát és orosz tanulni.AZ a kérdésem hogy menni fog a 3 egyszerre?Az oroszt meg franciát végülis eddig is tanulhattam volna,de hát nem úgy lett:(

Mindhárom tanárral megy.De néha azt hiszem hogy egyiket se fogom tudni,mert azért nem semmiség 3 nyelvet tanulni egyszerre:2t kezdőként ,egyet meg felsőfokra.:(Ma is sírni lett volna kedvem.Bocsi hogy ennyit panaszkodok,de nem tudom mennyire bízzak az egészbe.Valami tippetek lenne számomra hogy hogy csináljam úgy hogy mindhárom menjen?Mellesleg jövőre a gimi legjobb osztályába fogok járni,évközbe nem tudom mennyi időm lenne rá.Az angolt is azért korábban csinálom meg,mert évközbe nem bírnám.Franciával az a bajom volt hogy az első leckénél járok csak,és azt is mennyi ideig tanultam.De az angolnak sikerülnie kell,különben a többit lőhetem.Viszont vagy az oroszba,vagy a franciába bele kéne húzni hogy tényleg gyorsan haladjak.Valami tippet adnátok hogy hogy tanuljak 3at hatásosan,és lehetőleg ne csigatempóba?Akár a 3 nyelvre külön-külön.Franciából még a tanár is szigorú,ha kijavítja a kiejtésem engem még az is zavar,mert szerintem meg nem rossz,hanem csak túl franciás.Mellesleg anyukám is franciatanár,hát még jó hogy elvárja hogy tudjam,ő is foglalkozik velem,de hát na.Mellesleg bocsánat tényleg amiért ennyit írok,de ki kellett írjam magamból.


2012. júl. 23. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:
tanulj angolt és még egy nyelvet, ez a három egyszerre teljesen felesleges. ha angolból megvan a felsőfokú és a második nyelvből kb. középfokon leszel, akkor kezdd el a harmadikat.
2012. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vak Bottyán ***** válasza:

3 nyelvet egyszerre tanulni nehézkes, ha abból kettő teljesen kezdő. Egy nyelv gyors megtanulásához teljes ráhangolódásra van szükség, ez úgy nem megy, ha háromra kell egyszerre ráhangolódnod. Én azt javaslom, hogy az angol felsőre kapcsolj rá erősen, intenzíven, és tudd le minél gyorsabban. Ha felső megvan, ne felejtsd el az angoltudásodat fenntartani. Ha elhanyagolod az angolt, az új nyelvek az addigi tudásodat szétbontják angolból, és az aktív tudásod jelentősen gyengül. Nem mese, velem ez történt. Úgyhogy a szintfenntartás angolból továbbra is fontos lesz, elég lesz napi 15-20 perc.


Az orosz és a francia nyelvek közül először a franciát lenne érdemesebb elkezdened. Az angol és a francia szókincsre egymáshoz elég közel állnak, felsőfokú szinten meg az angol szókincsed elég bő lehet, ami jó alapot jelent a franciához. A felsőfokú kategóriájú angol szavak már nagyrészt francia eredetűek. A két nyelv nyelvtana is hasonló. Kapcsolj rá a franciára intenzíven, merülj bele, és nézd meg, hova jutsz. Gondolj arra, hogy az oroszodnak is az a legjobb, ha a franciát minél gyorsabban letudod, és így később az orosznak szentelheted az idődet. Elsőnek azért ajánlottam a franciát, mert az angoltudásod miatt gyorsabban fogsz vele haladni, mint az orosszal, ahol az angoltudás nem sokat segít (az interneten található tömérdek angol nyelvű, oroszhoz kapcsolódó tanulási segédleten kívül.)

2012. júl. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!