Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! "Better" szó kiejtése?

Angolosok! "Better" szó kiejtése?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 3 évig Angliában élt, és azt mondta ezt 3 féle képpen ejtik ki. (Tudom a kiejtést nem lehet betűkkel leírni...)

'betö(r)', 'berö' (nem r-rel hanem ilyen néma hanggal), és ha jól emlékszem a 3. 'be-ö' volt vagy valami ilyesmi. hallottatok már erről?



2012. júl. 24. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Én bedör-nek ejtem.
2012. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
betör
2012. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vak Bottyán ***** válasza:
Az ismerősödnek igaza van:) A standard amerikai angolban "bedör"-szerűen ejtik, a brit angolban pedig alapvetően "bethö", vagy úgynevezett glottal stop-pal "be-ö" :) még van sok példa erre: pl. a written szót is ejthetik wriön-nek :)
2012. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vak Bottyán ***** válasza:

A glottal stop különben - mint erre már rájöhettél - a "t" kiesését jelenti a szóban. Az ilyen két t-s szavaknál egész gyakori tud lenni a brit angolban, bár szerintem csak a köznyelvben.

Hasonló jelenség különben a német nyelvben van.

2012. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Betö'

r-et nem ejteném.

2012. júl. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)

Ja igen nálam az a "berö" a "bedö(r)" akart lenni csak nem tudtam hogy írjam le.

2012. júl. 25. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!