Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy spanyol nyelvtanfol...

Német vagy spanyol nyelvtanfolyam?

Figyelt kérdés

Nyelvtanfolyamra szeretnék beiratkozni vagy németből vagy spanyolból.

Az lenne a kérdésem, hogy melyikkel lehet jobban érvényesülni külföldön, belföldön egyaránt. Melyik a könnyebb? Németből lenne segítségem, spanyolból semmi. A németet tudom hogy nehezebb, mint például az angol a ragozások miatt, de a spanyolról nem tudok semmit. Kezdő vagyok semmi alappal.



2012. júl. 25. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Magyarországon és Európában mindenképpen a némettel tudsz jobban érvényesülni, viszont Európán kívül a spanyol a hasznosabb. Én spanyolul és angolul beszélek, a németet csak hallomásból ismerem, de szerintem kb. egyforma nehéz a német és a spanyol.


A spanyolban elég sok az igeragozás, van névmásragozás is, a főnevek hím- és nőneműek lehetnek, a névmások és a határozott névelő ezeken kívül semlegesnemű is lehet. A főneveknek és a mellékneveknek nincs külön ragozásuk a nemeken és a többes szám jelölésén kívül. Összességében ennyit tudok a spanyolról elmondani. Szubjektív, kinek mi a nehéz, nekem nem volt könnyű.


Üdv: El Mexicano

2012. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy hol laksz, van-e igény a spanyolra. A németet sokkal több helyen keresik, viszont, ha spanyolul tudsz, az nagy versenyelőny lehet, mivel németül elég sokan beszélnek, spanyolul viszont sokkal kevesebben.

Én spanyolt tanultam az angol mellett 2. nyelvnek. Az igeidőrendszere szinte ugyanaz, mint az angolé, megfejelve a kötőmóddal. És persze ragozza rendesen az igéket, és természetesen a leggyakoribb igék mind rendhagyóak.

2 nem van, de legtöbbször el lehet dönteni a nemüket, a melléknevet csak nemben és számban egyezteti a főnévvel. Ha az igeragozást megtanultad, onnantól egyszerű.

A németben van 3 nem, nincs rá szabály, hogy melyik miért. 8 féle többesszám, nem tudni miért. És a melléknévragozás is elég bonyolult, mert nemben, számban és esetben is egyeztetni kell. Mindamellett nekem a hangzása sem tetszik, és a szórenddel is meggyűlik a bajom.

Ennek ellenére én most elkezdtem németet tanulni, mivel a spanyolos állásomból sajnos kitettek. És itt a városban nem is nagyon kell máshova, szóval én úgy látom, hogy a némettel többre megyek. De szerintem Pesten érdemes spanyolt tanulni.

Mielőtt döntesz, nézz körbe, hogy milyen cégek vannak a közelben, milyen nyelvet kérnek inkább.

2012. júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A "két nem van" ez így nem túl pontos, mert három van, ahogy a németben is. A különbség csak az, hogy a spanyolban a FŐNÉV csak hím- és nőnemű lehet. Viszont a melléknév önmagában semlegesnemű, és nem meghatározott, megnevezett dolgokra is semlegesnemű névmásokkal/névelővel utalnak.
2012. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja, de akkor nem kell azon gondolkodni, hogy milyen nemet használjunk? És a szakirodalomban nem is egyértelmű az, hogy ez 3. nem lenne...
2012. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A spanyol nyelvű szakirodalomban egyértemű, hogy a névmásoknak és a névelőnek van semlegesneme, namármost, ha egy nyelvben van olyan szófaj, amely háromnemű lehet, akkor a nyelvben három nem van, és nem kettő...
2012. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem spanyol anyanyelvű a tanárom, és nem szerette, ha semleges nemnek nevezem. De lehet vitatkozni, ha téged ez boldoggá tesz. Ellenben a kérdező nem erre volt kiváncsi.
2012. júl. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy az anyanyelvű spanyoltanárod mit szeret, és egy másik, hogy a Spanyol Királyi Akadémia által kiadott nyelvtankönyv mit minek tekint. Nem velem kell vitatkozni, hanem a spanyol akadémikusokkal... ezt már másnak is elmondtam.
2012. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy a német és a spanyol egyforma nehéz, az jó nagy hülyeség. A spanyol az egyik legkönnyebb nyelv a világon (felmérések alapján), míg a német a legnehezebbek között van.
2012. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Oké, ha már itt tartunk, eleve jó nagy hülyeség a nyelvek bonyolultságáról beszélni, mert egy bizonyos szint után minden nyelv teljesen egyformán nehéz.


De különben is, mi az, hogy "felmérések alapján" a legkönnyebb nyelv a VILÁGON? Kinek? Ki mérte fel? Ismerte a világ összes, kb. 6000 nyelvét??? Hát ne is haragudj, de ekkora baromságot már régen hallottam...


Az ilyen amerikaiak által összeállított listák, hogy melyik a legkönnyebb nyelv a világon, amikor éppen ők azok, akik EGYETLEN nyelvet nem tudnak normálisan megtanulni (még a legkönnyebbnek tartott spanyolt sem), az meg maga a vicc.

2012. júl. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor megnézem, hogy melyik nyelvvel tudnék inkább érvényesülni. A város, ahol élek jelenleg(Miskolc) egyikkel sem :) Így sajnos ez nem mérv adó. Azért ez a két nyelv jött számításba, mert itt ahogy néztem ezt oktatják a legtöbb helyen.


Várom még a további válaszokat!

2012. júl. 26. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!