Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolban pontosan mikor is...

Angolban pontosan mikor is használjuk az "a" illetve "an" szót?

Figyelt kérdés

Most tanulok angolul,immár 2 éve.Már szerintem nagyon jól tudom a nyelvet,de valahogy nem értettem meg amikor ezt tanultuk.Tudom,hogy mit jelentenek,nem arról van szó.Csak azt nem tudom,hogy mikor is használjuk?

Minden esetben ezt kell használnunk ha valami olyanról beszélek amiben szerepel az "egy"(1) szó?Vagy van amikor úgy használjuk,hogy "one"?

Vagy hogyan van ez?

Pl. ha egy étteremben azt akarom mondani,hogy "kérek egy pohár ásványvizet" vagy "kérek egy hamburgert" akkor mit használunk?

"A glass of mineralwater,please" vagy "one glass of mineralwater,please"?

a másiknál pedig "A hamburger, please" vagy "one hamburger,please"?

Tehát melyiket kell használni egy ilyen helyzetben?És melyiket szokták használni?(mármint az angol anyanyelvűekre gondolok,hogy helyesen szokták e vagy a másik módon?)



2012. júl. 26. 03:16
 1/4 webnyelv ***** válasza:

"A glass of mineralwater,please" vagy "one glass of mineralwater,please"?

a másiknál pedig "A hamburger, please" vagy "one hamburger,please"?


Mindkettő helyes!

A one számnév, az a/an határozatlan névelő. Magyarul: Kérek egy hamburgert. Ha az "egy" szón nincs hangsúly, akkor névelő. Ha hangsúlyosan ejted, hogy "egy", akkor számnév. Akkor mondod, hogy "one", ha ki akarod hangsúlyozni, hogy egyet kérsz, nem kettőt. Vendéglőben ki lehet hangsúlyozni szerintem, ha olyan kedved van, de nem is muszáj.

2012. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kösz a választ.
2012. júl. 26. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Pl az "a hotel" esetében lehet "an hotel" is. Próbáld meg egybe mondani: (önoTel)
2012. okt. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:
3. Erről a szabályról nem hallottam még. Valami forrással alá tudod támasztani?
2012. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!