Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez esetben érdemes még most...

Ez esetben érdemes még most készülni valamit a tesztre, vagy már jobb inkább pihentetni, és időben aludni menni?

Figyelt kérdés

Jártam egy 4 hetes nyelvtanfolyamra németből, aminek a végén, vagyis holnap lesz egy írásbeli teszt. Nem nyelvvizsga, csak egy teszt.

Eddig minden órára elkészítettem a házi feladatot, illetve órákon is aktív voltam többségében.

Viszont a szókincs a gyenge pontom. Napi 80 szót zúdítottak ránk, amit szerintem nem lehet megtanulni egyik napról a másikra úgy, hogy minden hétköznap mész a tanfolyamra, és délután esel haza...


A nyelvtannal nincs problémám.

Ha volna fogalmazás, amikor önállóan kell írni és nem én választok témát, az okozhatna nagy gondot a szókincs miatt.


De úgy gondolom, hogy ilyenkor, jobb kikapcsolódni és nem magolni, stb. Főleg úgy, hogy a teszt nem csak egy fogalmazásból fog állni. Új szavakat már nem tudnék tartósan rögzíteni, illetve azért nem is teljesen 0 a szókincsem, csak tudom, hogy az a gyengébb pontom.


Szerintem egy nyelvtanulás és teszt nem olyan, mintha egyik nap bemagolom a verset, hogy másnapig tudjam...azért is érzem már feleslegesnek ezt az utolsó délutáni tanulást.


Mit gondoltok?


2012. júl. 26. 16:32
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!