Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » The simple past and the past...

The simple past and the past continuous a feladat. Jó a mondatalkotásom?

Figyelt kérdés

When I (arrive) at the station Mary (wait) for me. She (wear) a blue dress and (look) very pretty. As soon as she (see) me she (wave) and (shout) something,but I couldn’t hear what she (say) because everybody (make) such a noise.


When I arrived at the station Mary was waiting for me. She was wearing a blue dress and looked very pretty. (mondat 2.fele foly.múlt is lehet szerintem).As soon as he saw me she was waving and shouting something,but I

couldn’t hear what she said because everybody was making such a noise.


amiben nem vagyok biztos: integetés és kiabálás


2012. júl. 28. 08:46
 1/2 ttiittaa ***** válasza:

(mondat 2.fele foly.múlt is lehet szerintem). NEM. She was looking pretty=szépen néze(get)ett.

She looked pretty= csini volt.

Nem mindegy, hogy aktív cselekvő ige, vagy állapotkifejező!!!


she was waving and shouting something

she waved and shouted (amint meglátott, integetett (de odaintett, nem pedig éppen integetés közben volt, az "amint" miatt nem igazán ok...) és kiáltott valamit (odakiáltott, nem pedig folyamatosan sikítozott...)


Az utolsó mondatban az is jó lenne, hogy "what she was saying", és úgy is jó, ahogy írtad.


Ahol tudsz igekötőt tenni (odaint, odakiabál, bemegy, leül, kivitte, elment...) általában mindig simple.

2012. júl. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszike!
2012. júl. 28. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!