Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki folyékonyan elsajátí...

Ha valaki folyékonyan elsajátítja az angol nyelvet, akkor egy angol szöveg (legyen az mondjuk tudományos) megtanulása ugyanannyi időbe telik, mint egy ugyanolyan magyar szöveg megtanulása?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem beszélek folyékonyan, de később miután itt elvégeztem az egyetemet Magyarországon külföldön szeretnék posztgraduális képzést végezni és kíváncsi lennék ha a nyelvet folyékonyan beszélem már akkor képes leszek akár jogi szövegek megtanulására?
2012. júl. 30. 01:16
 1/5 anonim válasza:
80%
attól, hogy valaki folyékonyan beszél, tudományos szöveget nem biztos, hogy ugyan olyan könnyen megért.
2012. júl. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem írtam le, hogy ugyanolyan könnyű megtanulni a szöveget. A kérdésem pont erre irányul. Bár jobb lenne, ha olyan nyilatkozna, aki valóban tud angolul, nem csak beszél fűről-fáról.
2012. júl. 30. 01:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig az első nagyon is jót mondott.

Attól, hogy valaki folyékonyan beszél egy nyelvet nem feltétlenül fog megérteni egy szakszöveget.

Magyar is olvashatsz olyan szöveget amit nem értesz meg a megfelelő előképzettség nélkül.


De persze ez fordítva is működik, vagyis nem kell tökéletesen beszélni egy nyelvet ahhoz, hogy megérts egy szöveget. Például én tudom, hogy nem vagyok perfekt angolból, viszont BÁRMILYEN informatikai szakszöveget tökéletesen értek és ugyan olyan gyorsan/jól tudok tanulni, mint magyarul. (Sőt, van amit angolul sokkal jobban értek pont azért, mert a hozzá szükséges ismereteimet is angol nyelven sajátítottam el és mondjuk pár szó/kifejezés magyarra fordítva eltérhet.)


Ezektől függetlenül persze, bármilyen szöveget, bármilyen nyelven meg lehet tanulni, vagy lehet értelmezni, csak kell a megfelelő (szak)nyelvismeret.

2012. júl. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

képes leszel, persze, most is képes vagy, csak lehet, most jóval több idődbe telne...

én magyarul se tudnék jogi szöveget megjegyezni, ugyanannyira angolul sem, számomra itt nem a más nyelv a döntő, hanem, hogy nem ezzel foglalkozok

de ha nem jogi, hanem csak úgy szöveg tanulásról van szó, azt simán meg tudod annyi idő alatt, mint magyarul, ha jól csinálod

2012. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
első vagyok, igaz csak felsőfokú nyelvvizsgám van, tehát csak fűről fáról beszélek, viszont attól, ahogy a második is írta, egy tudományos " szak " szöveghez kell a megfelelő szak nyelvismerete
2012. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!