Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kell e 40 év felett nyelvvizsg...

Kell e 40 év felett nyelvvizsga a diplomához?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2012. júl. 31. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
miért ne kéne...? attól, hogy elmúltál 40 éves, még nem érvényesek rád más szabályok
2012. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem
2012. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


"A jelenlegi szabályozás szerint nem kell nyelvvizsgát szerezniük a diplomájuk megszerzéséhez azoknak, akik az egyetemi tanulmányaik megkezdésének évében betöltötték a negyvenedik életévüket – ez a rendelkezés azonban utoljára a 2015-2016-ban záróvizsgázókra vonatkozik majd. "

2012. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első!Ezt bebuktad:)

Köszönöm a válaszokat, én is így tudtam, csak kellett a megerősítés!

2012. júl. 31. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem de szerintem ez baromi igazságtalan.

Nekem soha éltembe nem volt egy normális nyelvtanárom. Általánosba minden évbe új volt, akik épen kiestek az egyetemről, és nem tudtak fegyelmezni. Így ott semmi tudást nem szeretem. Középiskolába meg egy öreg néni volt, aki még azt sem tudta milyen nap van, és hogy melyik terembe kell mennie. Így nekem is annyi nyelvtudásom van, mint aki 25 éve tanult egy nyelvet.

2012. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 webnyelv ***** válasza:

Az a vicc, talán nyelvészettel kapcsolatos szakon se kéne nyelvvizsga.

És a nyelvészetből doktorálóknak is az volt az egyik legnagyobb gondjuk, hogy nincs nyelvvizsgájuk. Vicces, de ez volt, egy az egyben így hallottam anno a tanulmányi osztályon. Érdekes nyelvészek lehetnek, akik így végeznek, nem tudom, és érdekes világ van.

Ennyivel simán meg lehet azt is csinálni, hogy valaki pl. magyar szak mellé felveszi az általános nyelvészetet vagy az alkalmazott nyelvészetet másik szakként, de nyelvvizsgája meg soha nem lesz az életben. Ez nem vicc, tényleg van ilyen! ("Nyelvészet szakon végeztem, de nem tudok egyetlen idegen nyelvet sem.")

2012. júl. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen nyelvészeten nem kell egy 41 évesnek de egy 30 éves magyar tanárnak kell. Aki soha nem fogja használni, a nyelvvizsgáját. Vannak érdekes dolgok.
2012. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 webnyelv ***** válasza:

OFF

Végülis magyartanártól is elvárható. Ha a magyar nyelvtant tanítja, nem árt,ha tud idegen nyelveket. Teljesen más rálátása lesz az embernek az anyanyelvére is, ha tud idegen nyelveket. Aki nyelvtant tanít, annál ez szinte elvárás. Sőt, a nyelvtan miatt nem is volna szabad, hogy egy leendő magyartanárnak gondod okozzon egy idegen nyelv megtanulása. És ahogy tanítja a nyelvtant, hozhat idegen nyelvekből is példákat, hogy a tanulók is jobban megértsék.

Nem tudom, ki hogy van vele, de én talán meg se értettem volna, vagy nagyon elméleti tudás lenne az, hogy micsoda a névszói állítmány, egészen addig, amíg angolul el nem kezdtem tanulni. Ha meg valaki így lesz nyelvész, vagy nyelvészetből így szerez doktorátust, hogy gondot okoz neki egy idegen nyelvet megtanulni, pfff arra nem mondok inkább semmit.

2012. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!