Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mennyit tudtok angolul?...

Ti mennyit tudtok angolul? Hogyan és mennyit tanultatok? Csak kíváncsiságból.

Figyelt kérdés
nyelvvizsga? vagy nyaralásnál elboldogulsz? netán semmi?
2012. aug. 4. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
egy pár kifejezést tudok csak ami rám ragadt Franciaországban
2012. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A legkevesebbet tanultam órán (nekem eleve második nyelv volt), viszont szüleim anno magántanárhoz is mindig járattak. Nem táltosodtam meg eleinte egyiktől se, kivéve egyet aki eredeti végzettségére nézve nem is volt angoltanár (orvos férjével sokáig éltek Angliában - ennyi). Viszont az órák végén az utolsó 15-20 percben mindig könyvet olvastatott velem (ilyen Penguin readers meg oxford könyveket kimondottan nyelvtanulóknak). Én olvastam hangosan, ő meg egyszerre korrigálta a kiejtést, magyarázta a kifejezéseket, néha-néha még nyelvtani dolgokat is. Eleinte nagyon szenvedett a dolog, de aztán fokozatosan javultam, sőt elkezdtem egyre nehezebb könyveket olvasni és egyedül is. Két évvel később már "rendes" könyveket olvastam, azóta is rendszeresen olvasok angol nyelven. Sőt azóta a németemet is ilyen módszerrel felfejlesztettem.
2012. aug. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Folyékonyan beszélek angolul, tökéletes kiejtéssel. Általános iskolában és gimi elsőben az angol volt a halálom, semmit nem tudtam, semmit nem értettem. 16 évesen beiratkoztam egy intenzív tanfolyamra, ott "világosodtam meg" :) Rájöttem, hogy nem én vagyok a hülye, hanem a tanárok az általánosban, ill. a gimiben.

Onnantól kezdve tapadt rám az angol. Rengeteget néztem a CNN-t, sokat olvastam, és a mai napig rengeteg filmet és sorozatot nézek angolul online. Eleinte nem sokat értettem a beszélt szövegből, de szép lassan elkezdtem megérteni. Rengeteg szót, kifejezést és nem utolsó sorban a kiejtést tanultam így meg, magolás nélkül.

Amikor külföldön nyaralok és beszédbe elegyedek emberekkel, mindenki amerikainak, esetleg angolnak hisz.

Nyelvvizsgám nincs, mert nem Magyarországon élek, és itt nem a papír a bizonyíték a nyelvtudásra, hanem az, hogy valóban beszéli az ember az adott nyelvet.

2012. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Angol nyelv:

Csordás Norbert angol nyelv könyv


Aztán:


English Today Video Course

Angolul könnyű

EnglishBox

Follow Me BBC English Video Course

Extra BBC English Video Course

Relaxa Angol Villám

Learn English with Jennifer Lessons for Beginners Video Course

English For you efu Video Course

Angol CD intenzív nyelvtanfolyam

English in 20 minutes a day

Callan Lessons

Assimil English

Angol-Magyar Társalgási Témák 1,2,3 szint

Berlitz English All Levels Audio CDs

5 Perc Angol Kezdőknek és Újrakezdőknek


gyerekeknek:


Gogo loves English

English Time

2012. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dragonona1 ***** válasza:
Először suliban kezdtem tanulni az angolt, de tény, hogy a tanárok nem álltak a helyzet magaslatán...aztán egy nyár alatt sikerült felhoznom középszintre és letettem a B2-es nyelvvizsgát (az Oxford nyelviskolát csak ajánlani tudom mindenkinek). Most pedig Amerikában folytatom a tanulmányaimat és azt hiszem ez nagyot dobott az angoltudásomon :D
2012. aug. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!