Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet bővíteni az AKTÍV szókincset? Olvasással, ha esetleg megvan az adott könyv hangoskönyv formában is, hogyan lehetne? Hogyan dolgozzam fel úgy?

Figyelt kérdés

Filmeket nem szeretem, de olvasni imádok.

Egyéb nyelvtanulási célból létrehozott közösségi oldalaktól besokalltam, mert vagy "kapcsolat" a cél, vagy inkább szlenget használnak, stb.


2012. aug. 6. 19:00
 1/3 anonim válasza:
100%

Személyes beszélgetéssel. Sajnos mást nem igazán tudok ajánlani. Aktívnál te magad is részt veszel, egy bizonyos időközön belül kell válaszolnod, úgy kell gondolkodnod stb. Könyvvel, filmekkel vagy zenével nem lehet elérni, az passzív.(Ez a könnyebb része, olvasod/hallod fordítod magadnak.)

Nekem is hasonló problémám volt, nyelvvizsgára készültem, de az iskolában csak a passzívra fektetünk hangsúlyt, elvárják, hogy bemagoljunk egy szöveget és abból feleljünk. Betanult válaszokat a betanult kérdésekre. Én találtam egy olcsó nyelvtanárt és pár órára eljártam hozzá, csak beszélgetni, mintha magyarul egy baráttal csevegnék :D Persze ez nem mindig megoldható.

Esetleg találj egy szimpatikus embert a neten,(tudom, írtad, hogy közösségi oldalak nem jók. Olyan oldalt keress, ahol az embereknek ugyanaz az érdeklődési körük, mint neked, és inkább barátokat keresnek, mint kapcsolatot. Fórumok, vagy tumblr esetleg?) skypoljatok vagy msn-en beszéljetek mikrofonnal. A lényeg igazából csak az, hogy ne írd a választ, hanem beszélj, beszélj és beszélj :) A könyv/hangoskönyv/film/sorozat/zene/stb. mind jók a szókincs általános növelésére, kifejezéseket megtanulására, de ezeket mind a passzív nyelvtudást erősítik :)

2012. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló mindent tökéletesen leírt, amivel teljesen egyetértek.


Annyit fűznék még hozzá, hogy a levelezés (e-mail) is segít aktivizálni a szókincset, mert meg kell keresni a megfelelő szót, a mondatba belehelyezni, ragozó nyelv esetén a megfelelő ragozott alakját megkeresni, tehát aktivizálni beszéddel és írással lehet (produktív készségekkel).

2012. szept. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Duolingo pl aktivizálja

Már ha angolból kell

2014. ápr. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!