Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 Regisztrálva: 2012. augusztu...

Mulder614 kérdése:

1 Regisztrálva: 2012. augusztus 02. Megmondaná valaki hogy miért jelenti az It is, és a This is ugyanazt? És mitől függ hogy mikor mely szót használjuk a mondatban?

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 22:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a mondat elején lévő hülyeség miatt...
2012. aug. 7. 22:34
 2/4 anonim ***** válasza:

It is (E/3 személyes névmás, semleges, a he, she mellett van) élettelen dolgokra, stb utalás esetén használatos.


This is (közelre mutató névmás), amikor rámutatunk valamire, akkor inkább ez használandó.


A This is ellentéte a That is (távolra mutató névmás)


This is a pen and that is a pencil.

Ez egy toll, és az egy ceruza.


A this/that párnak vannak többesszámú alakjai is:

These are pens and those are pencils.

Ezek tollak, és azok ceruzák.

Alapjában véve ez mondható különbségnek.


A lényeg röviden ennyi.

2012. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elso valoszolo tenyleg leirta mi a this is vagy that is kulonbsege as it is-tol.

De az ITnek egy kicsit tobb jelentosege is van minthogy elettelen dolgokra hasznaljuk. Hosszu lenne belekezdeni es sok helyzetben all egy mondaton belul.

Ha kerdezo tenyleg tudni akarod az IT sok funkciojat leírom neked fullosan privatba. :)))

A this vagy that funkcióját sokan ismerik de az IT funkcióját kevesen értik meg.

2012. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Másodikként írtam. Én csak a lényegre szorítkoztam akkor.

Viszont érdekelne, hogy más hogy tudja a FULL verziót az IT-tel kapcsolatban. Elküldenéd nekem is, légy szíves? Köszönöm előre is. :)

2012. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!