Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes az alábbi német mondat?...

Helyes az alábbi német mondat? Többi lent!

Figyelt kérdés

Er behauptete, dass er das Geld an einem sehr guten Platz versteckt hat.


Szerintem az an elöljárószó itt tárgyesetben kellene, hogy szerepeljen, nem?


Köszi előre is!


2012. aug. 8. 09:40
 1/4 webnyelv ***** válasza:

Szerintem tárgyesettel IS jó lenne, pici különbség, de végülis ugyanazt jelentené: valahol eldugta, vagy valahova eldugta, szinte ugyanaz, nem?

Bár lehet, hogy a versteckennek ez a vonzata és másképp nem lehet mondani, nem tudom.

2012. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 webnyelv ***** válasza:

A Német-magyar vonzateltérések című könyvben nem találtam a versteckent. Ettől még lehet, hogy pl. verstecken + wo a helyes csak. De talán nem sok múlik ezen.

Magyarul is, majdnem mindegy, hogy egy jó helyen rejti el valaki a pénzt, vagy egy jó helyre rejti el. Pici különbség van jelentésben, de elhanyagolható.

2012. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljesen jó mindkét változat, igen kicsi az eltérés a kettő között. Sőt én még az "in" -t is elfogadnám.
2012. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Rossz a gondolatmenetetek!


...an einem Platz...!!! (der Platz!)

2012. aug. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!