Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » így helyes? (erőszak a filmekben)

így helyes? (erőszak a filmekben)

Figyelt kérdés
violence in the news
2012. aug. 13. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
news helyett films kell, és jó lesz az.
2012. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsi hírekben akart az lenni :-)
2012. aug. 13. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:

a news az hírek - a film az film (UK) vagy movie (US) - egyébként mi akar ez lenni, cím?

violence in films/movies


üdv

:)

2012. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
OK, híreknek tökéletes :)
2012. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

agression és violence szinonímák?

(agression in the news)


(nem cím,csak egy mondatrészlet)

2012. aug. 14. 04:24
 6/8 anonim ***** válasza:

én nem használnám - nem tudnám megfogalmazni miért, csak valahogy nem jó -- úgy viszont már láttam, hogy "violence and aggression in the news" (nem tudom, mi a különbség, és őszintén bevallom, lusta vagyok utánanézni - pirulós ikon)

üdv

:)

2012. aug. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát magyarul is némiképp mást jelent az erőszak és az agresszió, nem? Az agresszió erőszakos hozzáállást, viselkedést, attitűdöt is jelenthet, az erőszak meg azt, amikor már konkrét zúzás van. Úgyhogy az aggressiont én nem használnám ebben a kontextusban, mert a hírekben agresszív embereket csak úgy nemigen mutatnak, inkább csak olyat, amikor már konkrét erőszak van.
2012. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jójó értem :-)
2012. aug. 16. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!