Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem az angoltudá...

Hogyan fejlesszem az angoltudásomat rendszeresen? Felsőfokú nyelvvizsgám van. Részletek lent.

Figyelt kérdés

Eddig nem volt kérdés, hogyan tanuljak, mert volt egy cél, ami megadta a követelményeket...


De most nem tudom, merre, hogyan tovább?

Szeretném igazán profin beszélni a nyelvet, de nem tudom, ilyen szinten hogyan lehet rendszerezni az ismeretet.


(Nekem nem jön be a "nézz filmet, hallgass rádiót" tanács, hányingerem van ettől.)


2012. aug. 14. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi bajod a tanácsolt dolgokkal. A legegyszerűbb ha azokat a dolgokat amik érdekelnek, angol nyelven végzed.
2012. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hányingered van a filmnézéstől? Ilyet se hallottam még... mégis mi bajod vele?
2012. aug. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Soha nem érdekeltek a filmek. Amikor nem tudtam elkerülni, mert ismerősökkel voltam, volt eset, hogy bealudtam.

Van aki olvasni utál, van, aki filmet nézni. :)

2012. aug. 15. 06:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a film,net,zene nem jön be,akkor próbálj meg valamilyen módon anyanyelviekkel kapcsolatot teremteni.

Ha pl. egyetemre jársz, keresd meg az Erasmus diákokat,minden félévben jönnek elegen,aztán bandázz velük,kísérgesd őket stb.

2012. aug. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Ilyet még nem hallottam.:-O Ugye jól sejtem, hogy hölgy a kérdező?


Amúgy olvass mindent, ami érdekel, angolul. Én pl. mindennek angolul nézek utána, híreket stb. csak angolul olvasok, kivéve a magyar vonatkozású dolgokat, természetesen. Eszembe sem jut pl. a guglin magyar kulcsszavakra keresni, ha nem valami speciális magyar dologról van szó. Gondolom, van szakmád, munkád, szükséges van információkra, azok közül is próbálj, amit lehet, angolul elolvasni.

2012. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!