Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt megtanulhatok...

1 év alatt megtanulhatok olaszul középfokon?

Figyelt kérdés
Júniusban kezdtem külön tanárral heti 2 órában. 1 év alatt milyen szinten juthatok így el? Elég szépen haladunk, de én már az elején megmondtam neki, hogy nem baj, ha lassan tanulunk, ha az alapos.
2012. aug. 17. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
a képességeidtől és a szorgalmadtól függ, szerintem 1év alatt lehetséges
2012. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem lehetséges, ha szorgalmas vagy, és ne bánd, ha esetleg lassan haladtok. Az elég összetett olasz igeragozást, beleértve a sok-sok rendhagyó igét, emellett a rendhagyó főneveket, mellékneveket, szóval az alapokat nagyon alaposan kell betanulni olaszul. Ha viszont ezeket tényleg jól tudod, akkor a középfok már majdhogynem biztosra vehető!
2012. aug. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szeretem számokra lebontani az ilyen dolgokat.


középfok =500-750 óra.

Heti 10 órát kell tanulni, de érdemes inkább a 15-öt becélozni.


Szavak: napi 10 szót megtanulsz, az egy év alatt 3500, az elég egy középfokhoz.


Nyelvtan: Ezzel nem kell külön foglalkozni, a tanár úgyis a fejedbe veri 1 év alatt.


Ennyi, csak attól függ, otthon mennyit készülsz. Járhatsz 10 évig heti 2 órában tanárhoz, ha otthon ki se nyitod a könyveket, nem fogsz előre jutni.

2012. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is olaszos vagyok. A legfontosabb, hogy a szóbelin majd folyamatosan tudj beszélni. Szerintem a legnagyobb segítség, hogy ha sokat olvasol és nézel filmet. Ezt már rögtön az A2 szint után elkezdheted, mert ha nem is értesz meg mindent, ragadni fognak rád a szavak, meg a gyakori kifejezések, és így az olaszod igazán 'olaszos' lesz. :) Én is így tanultam, és nekem bevált. A nyelvtanra azért pláne az elején nagyon rá kell gyúrni. Én akiknek segítek olaszul, az elején mindig újra és újra átnézzük a rendhagyó igéket, a prepozíciókat, meg a szokatlan szerkezeteket, mert ennek zsigerből kell később jönnie, és sajnos - vagy szerencsére ez nem angol, hogy kevés szóval és gyakorlással is kifejező, és pontos tudsz lenni. Sok sikert!
2012. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez a számlebontásos dolog egyáltalán nem szimpatikus. Nem hinném, hogy akkor le tudom tenni a középfokot, ha mindennap 10 szót megtanulok meg X órát foglalkozom vele. Az angol felsőfokom sem úgy sikerült, hanem ahogy egy másik válaszoló is írta: filmek, sorozatok éjjel nappal, meg persze volt szótanulás, nyelvtan meg a többi, de a tudásom 75 %-a biztos, hogy a Gossip Girl-ből és a többiből van. Csak az a gond, hogy az olasznak még nagyon az elején tartok és sok mindent még úgy sem értenék a filmekből, pedig van pár olasz filmem, amiket nézegetek is (angol felirattal egyelőre, mert más nincsen), és csak 1-2 szó az, amit felismerek. Sztem majd később lesz értelme sokat nézni ezeket a filmeket. Ellenben azt megkérdezném, hogy nem tudtok e olyan könyveket, mint az angolban ezek az OXFORD Bookworms kötetek? Hogy szintenként lebontva rövidített olvasmányok. Kerestem, de még nem nagyon találtam ilyeneket. Egyébként németet is tanultam és latint is, úgyhogy a kivételek meg a nyelvtan megtanulásával nincs gondom :D
2012. aug. 19. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!