Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Osztályozó vizsga tapasztalato...

Osztályozó vizsga tapasztalatok? (angol, német)

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem mondod, hogy mindkét nyelvből meghúztak?!
2012. aug. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mire vagy kíváncsi?

Az első válaszolónak: Az osztályzó vizsga nem azoknak van, akik megbuktak, az a pótvizsga.

Az osztályzó vizsga arra való, hogyha valaki előre levizsgázzon egy vagy több egész éves anyagból például azért, hogy előrehozott érettségit tudjon tenni az adott tantárgyból.

Bár (tévesen) néha az osztályzó vizsga szót használják egyesek a pótvizsga helyett.

2012. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Bocs, igazad van!

Én is ebben a hibába estem bele, hogy összekevertem...

2012. aug. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

második válaszoló: köszönöm a segítséget :) mindkét nyelvből szeretnék ősszel érettségizni, ezért megyek...


ki kell-e öltözni, általában meddig tart (tudom, hogy tanárfüggő), illetve tapasztalatokra vagyok kíváncsi, milyen típusú feladatok fordulhatnak elő stb. :)

2012. aug. 23. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a 9.-es és a 10.-es anyagból vizsgáztam februárban. Hétfőn éskedden pedig a 11.-es és a 12.-esből fogok.

Nálunk nem kellett februárban kiöltözni. Írásbeliben volt Lückentest, Leseverstehen meg mondatalkotós. Szóbelin az anyagggal kapcsolatban kérdezgettek, de nagyon rendesek voltak, mert amikor látták, hogy valamit nem értek,akkor feltették a kérdést máshogyan, ha pedig nagyon nem ment valami, akkor kérdeztek mást. Ennek ellenére nagyon izgulok, hogy most milyen lesz. Te mikor mész?

Második voltam.

2012. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hétfőn lesz nekem az írásbeli mindkét nyelvből, kedden meg a szóbelik. én is félek, rengeteg szót kellett megtanulni, de így is van ami nem jut eszembe vagy nem is találkoztam vele még... plusz nyelvtanba is néha belegabalyodok de majd kiderül. mondjuk pont miatt lenne fontos hogy az egyik meglegyen ötös...

majd írd meg hogy sikerült!

2012. aug. 24. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elég könnyű volt az osztályozó. És nem úgy volt, hogy külön 11-es meg 12-es anyagból, hanem mindenki ugyanazt írta, akárhányadikas volt.


Kiöltözni nem kellett, a szóbelire se.

A szóbeli németből amúgy annyi volt, hogy bementem a tanár egyik órájára egy másik osztállyal, aztán gyorsan 5 perc alatt lefeleltem.

Voltak, akik meg szünetben szóbeliztek. (úgy értem, óraközi szünetben)


Angolból nem is volt szóbelim, mert ott aki elérte a 90 %-ot írásbelin, annak nem kellett.

(Németnél sajnos nincs ilyen szabály)


De amúgy minden iskolában máshogy van ez, szóval a te iskoládban lehet hogy teljesen máshogy zajlik.

2012. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. és a 4. választ író vagyok. Na hogy ment? Megvan már az eredmény? Nekem négyes lett mind a kettő. Azt mondták, hogy az írásbelim nagyon jó lett, de szóbelin mindent úgy kellett belőlem harapófogóval kihúzni...

Olyan jó lenne, ha nálunk is olyan egyszerűen menne, mint az előző hozzászólóéknál...

2012. aug. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nekem szerencsére mindkettő ötös, örülök neki nagyon, mondjuk sokat tanultam rá. nálunk volt olyan akinek nem sikerült jól ezért megbeszélte a tanárral, hogy nem jár be órákra, nem tudom nálatok is lehet-e ilyet csinálni.

a négyes is jó szerintem, gratulálok! a lényeg h nem kell bejárnod órákra, engem is ez éltetett :)

2012. aug. 30. 08:16
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, én is gratulálok neked. :)
2012. aug. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!