Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezt meg tudná nekem valaki...

Ezt meg tudná nekem valaki magyarázni?

Figyelt kérdés
A következő angol mondatról lenne szó. "Jenő is always ctirizing his colleagues." Miért folyamatos időben van? Ez általános jelen időben kellene, nem? Egy könyvben volt amúgy a mondat...
2012. aug. 27. 13:28
 1/8 A kérdező kommentje:
*criticizing
2012. aug. 27. 13:29
 2/8 anonim ***** válasza:
az always miatt sztem.
2012. aug. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom...mondjuk azóta találkoztam még egy két érdekes esettel.


1. I deeply respect the professor. A deeply-nek mint határozónak nem az ige után kellene lennie?

2. A listen szócskát to+infinitive-el használja...én eddig úgy tudtam, hogy azzal nem használunk to-t...


A segítséget egyébként köszönöm hozzászóló... :)

2012. aug. 27. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. I deeply respect the professor. A deeply-nek mint határozónak nem az ige után kellene lennie?


Itt nyomatékosít vele azzal, hogy az ige elé teszi.


2. A listen szócskát to+infinitive-el használja...én eddig úgy tudtam, hogy azzal nem használunk to-t...

Ha arra gondolsz, hogy listening to music pl, akkor helyes. (nem vagyok már tisztában a pontos nyelvtani megnevezésekkel, elég régen tanultam, viszont kint éltem 6 évet, én már a beszélt nyelvet tudom, nem a nyelvtanilag helyeset) :) De sztem ahogy írom, az helyes nyelvtanilag is.

2012. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

J. always criticizes his colleagues. - semleges érzelmi töltésű, sima ténymegállapítás

J. is always criticizing his colleagues. - negatív érzelmi töltete vagyon, fejemet csóválva, elítélőn mondom, hogy ez a jenő, ez a jenő, folyton csak a kollégákat szekálja, az piszok!

üdv

:)

2012. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jó válaszok voltak... :D Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2012. aug. 27. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszerű jelenben van, az szimplán azt jelenti, hogy szokta a kollégáit kritizálni. Csak egy megjegyzés.


De így: Jenő is always criticizing his colleagues.---->így azt jelenti, hogy állandóan/folyton folyvást kritizálja a kollégáit (ami már zavaró, idegesítő).

2012. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Jenő is always ctirizing his colleagues." - ennek a formailag folyamatos formának nincs olyan sok köze a folyamatos tevékenységhes. Tuljdonképpen csak annyit jelent, hogy "folyton" kritizál, és gyakran van az ige előtt always, all the time, constantly, érzelmi töltet is van benne, pl. hogy a "fene egye meg".

Néhány további példa erre a használatra:

They are always playing hopscotch. They are often arguing. The conductor is always slowing down before getting on the tram. Why are you seeing Uncle Sam so often?

2012. okt. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!