Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszból érettségi?

Olaszból érettségi?

Figyelt kérdés

Hali!

Ha a suliban nincs olasz nyelv oktatás (de én magántanárral stb. megtanultam)és szeretnék belőle érettségizni azt meglehet oldani? Vagy így nem is lehet belőle érettségizni?



2012. aug. 28. 13:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet. Ha nem tanulsz vmit középsuliban, így nincs belőle jegyed, de mégis érettségizni akarsz, akkor osztályozói vizsgát kell belőle tenned. Ezt megteheted bármelyik suliban, ahol az adott tárgyból érettségiznek. Csak beszélni kell az igazgatóval meg a tanárral és megszervezik. Ha jól emlékszem két jegy kell, a 11. meg a 12. osztály helyett. És persze ezeket a jegyeket veszik figyelembe ha egyetemre jelentkezel. Az érettségit meg majd ott fogod írni ahova kiírja az oktatási hivatal. Én anno spanyolból voltam így, teljesen egyedül írásbeliztem egy random suliban ahol amúgy nem volt spanyol, szóbelizni meg pestre kellett mennem.. bár ez emelt szint volt, középre többen mennek.
2012. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!