Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a kedvenc idegen...

Melyik a kedvenc idegen nyelved és miért?

Figyelt kérdés

Ezt beszéled ?

Mennyire könnyen tanulható tapasztalatod alapján?

Egy idegen nyelvet nem beszélőnek melyiket ajánlanád otthoni tanulás keretében?


2012. aug. 29. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Spanyol és a német a kedvencem.Mindkettő a kiejtésétől nagyon tetszik nekem,a spanyol az egyszerűsége miatt,a német a bonyolultsága miatt.

Németből csak kb 100szót ha tudok,spanyolból egy kicsit többet,de most kezdtem tanulni a spanyolt 1hónapja,szóval még ezért nem tudok valami sok mindent.

A spanyol az szerintem könnyen tanulható,a német mindenki szerint nehezen tanulható.

Aki nem beszél semmilyen nyelvet annak az angolt ajánlom,aztán mondjuk a spanyolt.

2012. aug. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem a japán, mert egyrészt imádom az országot (nem, nem vagyok anime fan) másrészt szerintem gyönyörű nyelv. 1 éve tanulom egyedül. Kanjik nélkül kb német nehézségű lenne, így egy kicsit nehezebb. Angolt, spanyolt ajánlom idegen nyelvet nem beszélőnek, mert könnyűek :)
2012. aug. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Angol és a spanyol a kedvencem, mindkettőt beszélem. Mennyire könnyen tanulható? Általánosságban azt gondolom,hogy két "könnyebb" nyelvről van szó, mert persze vannak ennél sokkal nehezebb nyelvek is(pl. orosz, német), viszont van aki már az angollal is vért izzad. Minden attól függ,hogy kinek miylen a nyelvérzéke. Ha ez az erősséged, akkor bármilyen nyelvet meg tudsz tanulni. Ha nem, akkor is, csak sokkal nehezebben és több idő alatt. Otthoni tanulásra egyiket sem ajánlanám, mert egy tanárt semmi sem helyettesíthet. Nagyon nem biztos,hogy magadtól meg fogod érteni a nyelvtant, sőt... maximum az alapokat. de ha komolyan meg akarsz tanulni egy nyelvet, akkor én a nyelvtanfolyamot javaslom.
2012. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a kedvencem az angol és a francia. Sajnos franciául nem tudok, de a hangzása nagyon tetszik, viszont arról azt mondják, hogy nehéz.

Az angol egész jól megy. Egyetlen nehézsége az igeidők. De azért ebbe is bele lehet jönni sok-sok gyakorlással. Viszont a többi nyelvtani szabály az angolban (passzív szerkezet meg ezek) egyáltalán nem nehezek. És az ebben a nyelvben a jó, hogy nincsenek benne kivételek (rendhagyó ragozású igék vannak, de a nyelvtan mindenre vonatkozik, és ha ezt megtanulod, azt mondják, hogy utána a spanyol meg mondjuk az olasz már könnyebb lesz.

Szerintem, ha még nem tudsz angolul, mindenképpen azt kezdd el, mert azt gyakorlatilag a világ minden területén beszélik. Hogy otthon mennyire tudod elsajátítani, nem tudom. Javaslom, hogy legalább az alapokat tanártól tanuld meg, de ha ez nem kivitelezhető, akkor az Oxford Angol Nyelvtan Magyarázatok-Gyakorlatokat ajánlom, valamint a Rosetta Stone nevű programot, a szavak tanulásához.

2012. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az angol és a spanyol. Mindkettőt tanulom, előbbi jól is megy. Amm, nehézségben már e két nyelv között is komoly különbség van, annak ellenére, hogy két könnyebb nyelvnek mondják. Természetesen sok nehezebb is van ezeknél, de ezt sem ilyen egyszerű meghatározni objektíven, hogy mi nehéz, vagy mi könnyű.
2012. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az olasz. Imádom az országot, a kultúrát, az olaszokat. Beszélem, tanítani fogom. :) És szerintem tanulható egyedül, otthon, idegennyelv ismerete nélkül.
2012. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:

Spanyol. Azért, mert nagyon tetszik az -os, -as végződés. Lehet, hogy vicces, de ez van.

Ezt csak kicsit beszélem, 3-4 másik nyelvet tanultam meg jobban, úgy alakult.

Még semmilyen nyelvet nem tanultál, úgy tanulnál otthon nyelvet? Szerintem így szinte mindegyik egyforma nehéz lenne. Talán olyat érdemesebb választani, aminek a kiejtése egyszerűbb, tehát az angol és a francia helyett mondjuk a német vagy az olasz vagy akár a spanyol.

Egyedül tanulásnál talán a kiejtés az, ami nagyobb probléma lehet, mert egyedül meg lehet érteni azt pl., hogy micsoda az a szenvedő szerkezet és egyebek.

2012. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!