Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy hangzanak a lenti mondato...

Hogy hangzanak a lenti mondatok magyarul? Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Éppen olvastam a weboldalt, mikor elakadtam egynéhány mondatnál (nem tudtam elég magyarosra lefordítani):


1. However much men sneer at women, their claims to superiority are not borne out by statistics. Let’s consider the matter of driving, for instance.


Ennél meg a "maintaining the fiction" kavart be:

2. Yet men go on maintaining the fiction that there are many jobs women can’t do.


Forrás: ***** (az első oldalon vannak)



* Automatikusan eltávolított tartalom.

2012. aug. 30. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1.Habár sok férfi mosolyog gúnyosan a nőkre, az igényeik a felsőbbrendűségre nem éppen erősítik meg a statisztikákat. Példaképpen fontoljuk meg a vezetés ügyét. (Úgy érti az utolsó mondatot, hogy van egy tévhit, miszerint a nők nem tudnak vezetni.)

( amúgy oké, értem én, hogy mit mond, de tényleg nem lehet magyarosan lefordítani.)


Hú a második! Ezt is értem. Csak..jaj.

2.A férfiak még mindig (szívesen) fenntartják az elméletet(fikciót, elképzelést, tévhitet), miszerint rengeteg munka van, amit egy nő nem tud elvégezni.


Na, tehát a férfiak még mindig tartják az álláspontjukat, miszerint rengeteg munka van, amit a nők nem tudnak elvégezni. Talán így a legmagyarosabb.:D

2012. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, még eszembe jutott valami.

2.A férfiak még mindig szívesen ÉLTETIK azt a tévhitet/elméletet/fikciót, miszerint rengeteg olyan munka van, amit egy nő nem tud elvégezni.

Na:D

2012. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az elsőn finomítanék, ha szabad

bear out - igazol, megerősít

by statistic - a statisztikák által

és hát, nem köll annyira ragaszkodni a szó szerintiséghez :)

az eleje jó

Bármennyire gúnyosan/megvetőn mosolyog is sok férfi a nőkön, azon állításukat, mi szerint felsőbbrendűek lennének, nem támasztják alá a statisztikák. Gondoljunk csak pl. a vezetésre.


üdv

:)

2012. aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így tényleg jobb.:) Köszi!
2012. aug. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítségét! :) Nem is számítottam arra, hogy ilyen gyorsan megkapom a választ. :)
2012. aug. 30. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!