Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ebben a tesztben miért a 'b'...

Ebben a tesztben miért a 'b' a helyes válasz?

Figyelt kérdés

Peter is a good friend of …

a, her

b, his

c, him

d, of him


2012. aug. 31. 12:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert így van a szerkezet, az of után birtokos névmást kell tenni. (Vagy 's birtokos raggal ellátott főnév)

Vagyis ilyenek:

mine, his, her, Marta's stb.


Jegyezd meg :)

2012. aug. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudsz rákeresni, hogy "double possessive".


Egy jó magyarázatot is találtam, hogy mire is jó ez. Meg tudjuk különböztetni vele az alábbi két esetet:


A picture of my father = az apámat ábrázoló kép.

A picture of my father's = apám tulajdonában lévő kép.

2012. aug. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ttiittaa ***** válasza:
100%

anno a Sweet child of mine-ról jegyeztem meg...

hátha így könnyebb

2012. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

amiket leírtatok azt értem

de azt még mindig nem, hogy a mondat miért nem helyes így:

Peter is a good friend of her.

2012. aug. 31. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem volt ott valami körítés is, amiből kiderült volna a neme? Egy ábra, korábbi mondat, ilyesmi.
2012. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ttiittaa ***** válasza:
100%

mert ahogy "mine" a Sweet child of mine-ban, úgy nőnemű egyes szám 3. személyben "hers" kellene. Nem kell ide körítés.


mine, yours, hers/his/its, ours, yours, theirs

ezek a "possessive pronouns"


of után ezek kellenek


(my, your, her/his/its, our, your, their = ezek possessive adjectives; igen, jól látod, szófajilag ezek bizony melléknevek, önmagukban nem állnak, mindig a főnév előtt... possessive determiners-nek is szokták hívni őket, erthogy tényleg determinálnak, határozott névelővel is felérnek: "my car" az tulajdonképpen "*the my car"-t jelent, de ezt így ugye nem használják /nincs névelő a possessive adjective előtt/!!!)

2012. aug. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ttiittaa köszi! mostmár megvilágosodtam :-)
2012. aug. 31. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!