Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik már tanultak valamilyen...

Akik már tanultak valamilyen tantárgyat angolul! Hogyan éltétek túl (hogy mentetek át) ha rádöbbentettek az első pillanatban hogy nem értetek egy szót se?

Figyelt kérdés

Statisztikát kezdtem el tanulni angolul és hát... legszívesebben feladnám de nem tehetem. Van pár szót amit megértek, de ugye ez egy szakmai nyelv és rengeteget kell szótáraznom. 11.-én írom az első felmérőt, fogalmam sincs hogy hogy fog sikerülni.

Aki volt már hasonló helyzetben, az hogy csinálta? Éjjel-nappal tanult, vagy hogy? :S


2012. szept. 3. 21:42
 1/4 anonim válasza:
hány éves vagy?
2012. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
23, miért?
2012. szept. 3. 21:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem középiskola 11 osztályban valami pályázat miatt fél évig németül kellett tanulni a matekot, igaz, csak heti egy órában. A témakör pedig a kombinatorika volt. Nem volt egyszerű... De rossz sem, mai napig a szemem előtt van, hogy a német-matek szakos tanár már kézzel lábbal magyaráz, hogy megértsük, magyarul a legritkábban szólalt meg :D. Elsőre nekünk is nehéz volt, de a feladatokat ugyanúgy kellett megoldani. Csak meg kellett érteni a feladatot. Pl a klasszikus golyós feladatban elég volt azt figyelnem a szövegben, hogy "nicht zurückgelegen" és tudtam, hogy nem teszi vissza a golyókat. Megnéztem a végét, hogy "2 rote und 3 schwarze Kugeln" aztán már számolgattam, hogy hányszor kell golyóznia.


Nem tanultam rá éjjel-nappal, csak megtanultam a legáltalánosabb kifejezéseket, amik előfordulnak a feladatkiírásokban. Nyilván a tanár ugyanazokat adta vissza, csak máshogy megfogalmazva, vagy más számokkal. A többi csak mese volt mellette.

2012. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:
Ha szaknyelv, akkor az elején szótárazni kell. Utána belejössz, ha amúgy tudod a nyelvet.
2012. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!