Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után franciát vagy...

Angol után franciát vagy németet tanuljak az alábbi helyzetben? Cél a középfokú nyelvvizsga.

Figyelt kérdés

Angolból már van felsőfokú nyelvvizsgám.


Németet tanultam 4 évig heti 2 órában, de már régen. Abban az időben utáltam ezt a nyelvet. Az az utálat mára eltűnt, így már közömbös számomra a nyelv. Lehet, csak az akkori tapasztalataim miatt nem szerettem valójában.

A kiejtése és írása számomra nagyon könnyű. A nyelvtana már nehezebb, de a nyelvtant mindig is az erősségem a szóbelihez képest, így az nem okozna gondot. A szavakat pedig minden nyelvben meg kell tanulni.


Franciát iskolában soha nem tanultam, de mivel nagyon-nagy tetszik, ezért jártam nyár első felében egy intenzív tanfolyamra. Így ez frissebb, és alapfok előtt vagyok belőle.

DE számomra a kiejtés és a szóbeli szövegértés nulla. Hiába hallgatok francia szövegeket, rádiót, TV-t stb. Olyan, mintha "nem lenne hallásom" a franciához.

A kiejtésben az r, m, n hangok egyáltalán nem mennek jól.

Ez el is keserített.


2012. szept. 5. 07:32
 1/5 webnyelv ***** válasza:

A francia kiejtés elég más, mint a magyar, eleinte nem is várható el, hogy jól menjen, idővel majd belejönnél.

Szerintem a francia nyelv könnyebb, mint a német, és az angolhoz is közelebb áll a nyelvtana, szókincse, ezért a franciát javasolnám. Először inkább olyan szövegeket hallgass, amihez megvan az írott szöveg is és úgy kövesd, amit mondanak. Ugyanazt a szöveget sokszor is meg lehet hallgatni.

2012. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, biztatást!


Az Allons-y I és majd a II könyvek hanganyaggal és megoldó kulccsal jó kezdetben?


A francia az, amit még mindig jobban szeretek, mint a németet, és szerintem ez fontos egy nyelvnél. Azért gondolom, hogy akkor a kiejtés miatt az első kötettel indítva, hanganyaggal újrakezdeném.

2012. szept. 5. 22:21
 3/5 webnyelv ***** válasza:
Nem ismerem a mai francia nyelvkönyveket, de biztos jó lehet hanganyaggal.
2012. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szabó-Vincze Kriszti válasza:
Szerintem is jó könyv az Allons-y, vedd meg hozzá a tanári kézikönyveket is, hasznos lesz a feladatok megoldásához. A szerzője Vida Enikő, a nyelvtanhoz az Impéccable c. gyakorlókönyvet ajánlom, a szókincshez az 1000 questions, 1000 réponse-t szintén tőle. Egyébként meg francia filmeket dvd-n ,agyar felirattal orrba-szájba, francia TV adást hallgatni, és találni egy anyanyelvi lektort / tanárt / hallgatót, akivel majd beszélgethetsz, kötetlenül, nem nyelvtanfolyamon.
2012. szept. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Franciat tanulj.
2013. febr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!