Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes az alábbi 2 német mondat?

Helyes az alábbi 2 német mondat?

Figyelt kérdés

Mind a kettő a kreatív kezdő csomagban van, de nekem valahogy sántítanak... Szerintetek?


1. "Mintha csak tegnap lett volna."

Als wenn das nur gestern gewesen wäre.


Én inkább "erst"-tel mondanám.


2."Mintha most nem lett volna olyan kedves, mint múltkor."

Als ob sie jetzt nicht so lieb gewesen wäre, als das letzte Mal.


Én wie-t használnék, mert sehol nem látok középfokú melléknevet, ami indokolná az als használatát Mit gondoltok?


Köszi mindenkinek!


2012. szept. 5. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

azért nem wie , mert a múltkor már utal az időbeli változásra. wie -t csak akkor használjuk, ha egy időben történik a dolog :D

1. mondatba meg jó a nur gestern, mert az "erst"-et inkább időpontok mellé teszik.

2012. szept. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ment a zöld kéz! Ezek viszont a tananyagban nem igazán vannak részletezve, én pedig ilyesmire nem emlékszem korábbról. Ezért nem egyértelmű.


Tehát ha hasonlításkor azt mondom, hogy "mint a múltkor", "mint tavaly" stb, hiába alapfokú a melléknév akkor is az időbeli eltérés miatt csak als-t használhatok?

2012. szept. 5. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!