Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alábbi 4 teszt nyelvtani...

Az alábbi 4 teszt nyelvtani magyarázatában valaki segít?

Figyelt kérdés

1. She asked wheather she … put a question.


a, is allowed to


b, might


c, can


d, was allowed



helyes: ’b’, was allowed miért nem jó?



2. …. anyone in this crowd is almost impossible.


a, to have found


b, to finding


c, to be found


d, finding



helyes: ’d’; to find jó lenne ha ilyen lehetőség is lett volna?



3. If you … some money,I should be very happy.


a, sent


b, had sent


c, would send


d, will send



helyes: ’c’ sent miért nem helyes?



4. He has scarely … friends.


a, some


b, a few


c, any


d, some more



helyes: any miért? (some-t írtam)


2012. szept. 7. 17:10
 1/7 anonim ***** válasza:

1. - mert az allowed to-val áll (lásd a, válasz)

2. - szerintem igen

3. - passz

4. - gyanítom, mert a scarcely negatív, has scarcely olyan, mintha doesn't have-et látnál, utána pedig any dukál


:)

2012. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyanazokat írtam volna, mint az első válaszoló. :D Viszont a 3-as idegesített, mert nekem azt tanították, hogy nem lehet would az if-es tagmondatban, szóval utánanéztem és ezt találtam:


"2. If you would/should


Az IF-es mondatban a should nem csak inverzióval fordulhat elő, hanem kijelentő szórenddel is. Ugyanígy itt már a would is előfordulhat (ugyanezzel a jelentéssel), de gyakoribb a should használata. Ekkor azt fejezi ki, hogy a feltételezés meglehetősen irreális, távoli vagy alaptalan, de az is lehet, hogy valamilyen erős érzelmi hozzáállását akarja kifejezni ezzel a beszélő.


pl.: If you would listen to me once in a while, you might learn something. (Ha kegyeskednél néha rám figyelni egy kicsit is, esetleg tanulhatnál is valamit.)"


Nos, ez nem teljesen válasz arra a kérdésre, hogy miért nem jó a sent, de van egy olyan érzésem, hogy a mondat második felében lévő should miatt... de erre még nem jöttem rá.

2012. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszike!

ismerem a If you would/should 'szabályt',csak szerintem a 'sent'-nek is jó kellene lennie,de biztos van valami kis apróság ami miatt nem ok.

2012. szept. 7. 20:50
 4/7 A kérdező kommentje:
3asra még várok választ,hogy miért nem jó a 'sent'
2012. szept. 11. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem is jó a SENT. csak Vagy össz-vissz 1 megoldást fogadnak el, vagy elfelejtették odaírni mint 2-ik megoldás. midnen ember hibázik. (kb minden könyvben találok hibákat).
2012. szept. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ik vagyok megint. az utolsónál én azt gyanítom, hogy az meg talán inkább SCARCELY akar lenni (alig/alighogy...) és igen, mivel negatív ezért utána any.
2012. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi, és igen SCARCELY
2012. szept. 12. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!