Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok! Lefordítsátok ezt...

Angolosok! Lefordítsátok ezt szépen? You wouldn't think so if you'd heard the kids when I told them you were in town. I can't figure out just what special charm you have for them.

Figyelt kérdés
Mondja ezt egy hölgy a bátyának, aki látogatóba jött hozzájuk.
2012. szept. 7. 18:03
1 2
 1/15 ttiittaa ***** válasza:

kb.

Hihetetlen, ha hallottad volna a gyerekeket, amikor elmondtam nekik, hogy a városban vagy. Nem tudok rájönni, hogy mivel bűvölöd el őket annyira.

2012. szept. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

a hihetetlen helyére inkább azt tenném, hogy "nem így gondolnád, ha hallottad..."

:)

2012. szept. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 ttiittaa ***** válasza:

szerintem itt nem mondott előtte semmit, amire az "így" vobnatkozna...

ezt igazából szépen úgy lehetne szépen mondani, hogy "ha hallottad volna se hinnéd el..."


You wouldn't think so if you saw what your lungs collect every time you breathe

(ha látnád se hinnéd... de szerintem sokkal életszerűbb a "hihetetlen, hogy mi minden gyűlik össze a tüdődben minden egyes lélegzetvétellel")

2012. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 ttiittaa ***** válasza:

bár pont eg yolyan példamondattal sikerült előállnom, ahol van előtte valami...


szóval már én sem tudom...


shouldn't/wouldn't think so ( valahol hátul nagyon-nagyon mélyről jött elő, de most már végképp elbizonytalanodtam... Ha előtte szó vol tvalamiről, akkor tigi5-nek van igaza!)

2012. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

igen, épp arra gondoltam, honnan tudjuk, hogy nincs előtte semmi -- 'iszen lehet, hogy előtte az illető szabadkozott, hogy ő nem menne, vagy hogy nem örülnének nékije, és erre mondja, hogy "nem beszélnél így" (tudom, "gondolnád" szó szerint, de a "beszélnél" most hirtelen magyarosabbnak tűnt) -- végül is nem ismerjük a teljes szövegkörnyezetet -- a kérdező biztos bé tudja rakni az legmegfelelőbbet

:)

2012. szept. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

A cselekmény egy vendéglőben zajlik (azelött pár perce jött meg a testvére és elmentek enni). Onnan a nő felhívja a lányait, hogy megmondja, hogy itt a nagybátyjuk. Ezután visszaül az asztalhoz és mondja el neki amit írtam a kérdésemnél.

Tehát akkor, hogy jön a mondat?

2012. szept. 7. 21:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehet megmondani. Írd le, mit mondott ezelőtt a báty.
2012. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Semmit az égvilágon..azelött csak a nőnek a férjéről beszéltek (semmi különöst) és amíg a nő felhívja a lányait addig ő rendelt ételt...kicsit lehet színezni azon, amit írtam angolul...pl nem hinnéd el azt az örömöt, amit a hangjukban hallottam, mikor mondtam, hogy te itt vagy...persze ha tud valaki jobbat, nyugodtan megirhassa.

Magyar fordításban (szó szerinti-ben nem jönne vmi szépen, amit mond, ezért akadtam el)...egy két szót lehet másképp írni, mint ahogy van angolul.

2012. szept. 8. 12:39
 9/15 A kérdező kommentje:

Hülyeséget írtam az előbb....visszajön a nő és lássa, hogy kicsit szomorú a bátya, és megkérdi mi a baj? Azt mondja, hogy: Életem a végtelen csalódások sorozata...

Nincs bélszínt (azt akart rendelni de nincs), senki sem szeret...és erre mondja neki a nő, amit írtam a kérdésemnél.

Na így már letudja valaki fordítani?

2012. szept. 8. 16:32
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem gondolnád ezt, ha hallottad volna, hogy reagáltak a gyerekek, amikor elmondtam nekik, hogy a városban vagy. Nem tudok rájönni, mivel bűvölöd el őket ennyire.


(ttiittaa javaslatának felhasználásával)

2012. szept. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!