Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme fellebbezni egy...

Van értelme fellebbezni egy nyelvvizsgát? (TELC)

Figyelt kérdés

3 %-on/~5 ponton múlt a felsőfokú az írásbelim, de már másodjára voltam.


Van e értelme fellebbezni? Van rá esély, hogy találnak még pár pontot?


2012. szept. 8. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs túl sok értelme. Anno az angol tanárom egyben nyelvvizsga biztosság tagja is volt Telcnél, ő beszélt arról, hogy szeretik megrántani az embert pár pontokkal. Engem 1,5 ponton húztak meg. Akkor ő azt mondta, hogy nem érdemes, mert ha nem akarnak átengedni, akkor valószínű nem is fognak. Csak fölösleges mizéria.

5 pont meg azért elég sok.

Kérj megtekintést, az is elég sokáig tart, aztán ha lehet még és jogosnak találod, akkor fellebbezhetsz.

2012. szept. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Megtekintésnél viszont csak az jön ki ha félrepontoztak valamit. Egyáltalán milyen gyakori az ilyen?


A levélnél meg hát eléggé szubjektív a pontozás, hiába mondom azt megtekintéskor, hogy ez pedig jó, amikor a javító tanár meg azt, hogy nem...

2012. szept. 8. 11:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

5 pont nagyon sok, annyit nem fogsz találni a feladatokban, a levélnél meg ennyit nem lehet kikunyizni...

0,5-1, max 1,5 pont az, amit ha nagyon akarnak találnak a levélben, a többi gép által javított.

A megtekintésnél láthatod mit rontottál el, mit érdemes gyakorolnod. Szerintem a TELC amúgy is a buktatásra megy, rá kell érezni hogyan gondolkodtak a vizsgát összeállítók... :)

2012. szept. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok, de azért hátha. A számítógép is tud tévedni, meg a fogalmazást is esetleg fel lehetne húzni, mert abból lenne mit.
2012. szept. 8. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtekinted, akkor megtudod nézni, hogy szerinted vannak e olyan alulpontozások a levélnél, ami még érne 1-2 pontot, erre jó, illetve, ahogy a második válaszoló is írta, hogy tanulj a hibáidból!

Egyébként vizsga és vizsga között is hatalmas különbségek vannak szerintem, mint említettem (1. vagyok), engem nyelvtanon húztak meg 1,5 ponttal. Ott nem lett meg a 40%-om, ezért hasaltam el.

A következő alkalommal, meg az össz eredményem 90% környékén volt és a nyelvtanom is bőven jó lett, könnyebbnek is éreztem sokkal.

Barátnőmet 2 ponttal húzták meg és nem ért semmi fellebbezéssel.

Ha hajthatatlan vagy, hát lebbezz fel, mi csak azt mondjuk, hogy 5 pont azért elég sok ahhoz, hogy egy 90%-ban gépi javítású vizsgára ennyit megítéljenek pluszban! Azzal kicsit magukat is leírnák, hogy ekkora hiba százalékkal dolgoznak nem gondolod?

2012. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem 0.5 ponton múlik a nyelvvizsgám de a megtekinésen találtam 5 pontot szóval valószínű hogy megvan. (C1-angol)
2015. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!