Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Anyanyelvi embertől meg lehet...

Anyanyelvi embertől meg lehet tanulni a saját nyelvét? Gondolok például arra, hogy valaki mondjuk német anyanyelvű, de tud angolul, akkor az meg tudja a másik angolul beszélőt tanítani németül?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.Angol-német szószedetet ír neki,kijavítja a leveleit,fogalmazásait,kiejtését javítja meg esetleg valamit magyaráz(habár utóbbit nem tudom mennyire tudja anyanyelvi csinálni).
2012. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is, habár egy tanárral alapvetően gyorsabban menne, mivel bármennyire jól beszéli egy anyanyelvi a nyelvét, ő maga érzésből ismeri, így sok mindenre nem tud jó vagy pontos magyarázatot adni.


Például szerinted hány magyar van tisztában a magánhangzó törvényekkel? Nagyon ritka, hogy valaki felcserélné a ban/ben-t mégis kevesen tudják, hogy mi is dönt, az pedig, hogy "így jobban hangzik" nem sokat segít egy tanulónak. Persze ha sokat használja a nyelvet meg mindig kijavítják, akkor előbb vagy utóbb rá fog érezni, de ha előtte elmondják neki, akkor sokban felgyorsul ez a procedúra.


Viszont persze vannak olyan anyanyelvűek, akik ilyenekkel tiszában vannak, mert tanárok, jó humán beállítottságúak vagy általánosban komolyan vetten ezeket, na azoktól és az anyanyelvű tanároktól a legjobb tanulni, de azért ilyen jelentősen kevesebb van.

2012. szept. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak abba belegondolunk, hogy amikor Kolumbusz megérkezett Amerikába ott senki nem tudott spanyolul, és a spanyolok között se beszélt senki indián nyelveket.


Anyanyelvűek kezdték el átadni a saját nyelvüket, így egy idő után már megértették egymást. Szóval a módszer működött.


Persze nyelvvizsgát nem kellett tenni az indiánoknak, úgyhogy lehet mondani, hogy csak törték a nyelvet és nem beszélték igazán.


De az is biztos, hogy voltak köztük, akik átkerültek Európába, és megtanulták folyékonyan a spanyolt.



A kereskedők sok évszázadon át járták a világot, úgyhogy ilyen dolgokra több száz példa akadt.


Azóta meg biztos nem lett nehezebb a nyelvet tanulni vágyók helyzete.

2012. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
van benne igazság amit fentebb írnak. Nekem angol az anyanyelvem, de ha a nyelvtant kellene magyarázni bajba lennék mert nem tudnám, ez egy olyan dolog hogy a saját nyelvét beszéli mindenki viszont sok mindent nem tud róla hogy mit miért úgy mond ahogy mondja. Egyszer próbáltam a passzivot magyarázni de én se értettem, így feladtam
2015. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!