Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van középfokú nyelvvizsgám,...

Van középfokú nyelvvizsgám, de 3éve nem nagyon használom az angolt. Hogy érdemes újrakezdeni?

Figyelt kérdés
3 éve szereztem középfokú nyelvvizsgát angolból. Azóta nem nagyon használtam, csak néha néztem filmeket angolul, magyar vagy angol felirattal. Most az egyetemen felvettem egy szaknyelvi kurzust, valamint szeretnék önállóan is újra elkezdeni angolozni. Valamennyit felejtettem már,főleg a nyelvtant, de most írtunk egy szintfelmérőt a suliban, és annyira nem lett rossz. Szeretnék majd talán jövőre kimenni külföldre pl. egy nyárra, meg később elhelyezkedéskor sem mindegy, hogy tudok angolul. Szerintetek otthon, önállóan mi a leghatékonyabb módszer a tanulás újrakezdésére?
2012. szept. 12. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvasás, levélírás - ebben előjönnek az elfeledett szavak és rögzülnek is majd egy kis gyakorlás után. Olvass olyan cikkeket, könyveket, ami érdekel, máskülönben nem ár az egész semmit.

A nyelvtant játszi könnyedséggel át tudod ismételni, vedd elő a régi könyveidet, füzeteidet vagy neten nézd át az igeidőket, a múlt idő rendhagyó szavait, csinálj 1-1 gyakorlófeladatot belőlük, és már megy is :)

A filmnézés is jó, feltéve ha a nyelvre koncentrálsz és nem a szereplőkre :P Ezzel gyakorlod a hallásértést és a kiejtés is jobban rögzül.

Kommunikálni is jó lenne valakivel, hogy a megszerzett és felidézett tudást gyakorolni is tudd. (kell egy partner - tanár, iskolatárs vagy külföldi barát)

A legfontosabb, hogy ne kapkodj, ha valamit nem értesz olvasd el még 1x, gyakorold még egy kicsit, ha úgy sem, kérdezd meg a fórumon vagy bárkitől aki érti. Így nem megy el a kedved és nem is kevered össze magad.

Sok sikert! :)

2012. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nézz meg egy angol nyelvű filmet!
2012. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!