Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben a dir és a für dich...

Németben a dir és a für dich lényegében ugyanazt jelentik?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk azt mondom, hogy nagyon fontos nekem, akkor lehet "sehr wichtig für mich" és " sehr wichtig mir" is?
2012. szept. 13. 13:00
 1/1 webnyelv ***** válasza:

für mich = számomra

mir = nekem


A wichtiges kérdés érdekes, szerintem itt mindkettő jó, csak a szórend más kicsit:

Es ist mir sehr wichtig, ... zu machen (fontos nekem vmit tenni)

Es ist sehr wichtig für mich.

Itt a fürös mondat szerintem inkább visszautal egy korábbi mondatra, a míres pedig inkább előreutal a zu + Infinitivre. Én legalábbis így érzem, de ha tévednék, majd remélem, kijavítanak.


De valamikor nem cserélhető fel a für dich és a dir:

Das ist ein Brief für dich (Ez egy levél neked / a számodra).

Ich gebe dir einen Brief (Adok neked egy levelet)


És ahol Dativ (részes eset) az ige vonzata, természetesen ott sem lehet fürrel helyettesíteni, vagy ahol a sich-es ige datívos sich-hel áll. Ich wasche mir die Hände.


Emlékszem, némettanárunk szavajárására, "ne füröljél!"

2012. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!