Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki átnézné nekem ezeket...

Extreme998 kérdése:

Valaki átnézné nekem ezeket az olasz főnevek nemével kapcsolatos szabályokat, hogy helyesek-e?

Figyelt kérdés

Hiányoztam az iskolából és egyik ismerősömtől kértem el a leckét, de nem túl megbízható az illető ezért valaki átnézné nekem hogy van-e benne hiba? A következőket írta:


Minden 'ale' végű főnév hímnemű.

Minden 'ante' végű főnév hímnemű.

Minden 'ile' végű főnév hímnemű.

Minden 'ma' végű főnév hímnemű.

Minden 'ice' végű főnév nőnemű.

Minden 'ione' végű főnév nőnemű.

Minden 'si' végű főnév hímnemű, kivételek: la cristi, la sintesi.


2012. szept. 18. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy "olasz nyelvtan" könyvet.
2012. szept. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 webnyelv ***** válasza:

A -ma végű tuti mind hímnemű (pl. il dramma, il problema), mert ezek a görögből átvett szavak.

Az -ione végűek mind nőneműek, az is rendben van. (pl. la stazione)

Az -ante végűek is többnyire hímneműek, nem tudom, van-e köztük nőnemű.

Az -ale és -ile végűek is inkább hímneműek, kapásból nem jut eszembe kivétel.

-ice végűeket nem tudom, de a -trice végűek biztosan. (la lavatrice = mosógép, un'attrice = színésznő)

A -si végűekre is igaz lehet a szabály, ahogy kapásból emlékszem: il brindisi (pohárköszöntő), viszont la crisi (válság), tehát nincs benne t betű

2012. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :) Sokat segítettél.
2012. szept. 18. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!