Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia emelt szintű érettségi...

Francia emelt szintű érettségi egy év alatt?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a franciát, és teljesen beleszerettem. El akarom kezdeni a francia szakot jövőre egyetemen. Járok suliban is órára, azt mondta a tanár, hogy jó érzékem van a nyelvhez, azóta naponta min. 3 órát tanulok, hallgatok, olvasok franciául és jövő héten kezdek külön tanárnál. Vajon lehetséges, hogy így írjak egy jó emeletet?

2012. szept. 21. 00:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha tényleg annyira nagy a tehetséget és az elszántságod, ahogyan azt állítod. Kitartással biztos sikerülhet, viszont azt nem állítom, hogy könnyű éved lesz. Teljesen alapoktól egy emeltig...Valóban nagy teljesítmény. Én kívánom, hogy sikerüljön :)
2012. szept. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát azért nem könnyű. Én 4 év után emelteztem, úgy se volt könnyű, pedig énis úgyan így voltam, imádom, emelt szinten tanultam a suliban, 2 évig különtanár. Jövöre énis megyek francia szakra:)
2012. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hú hát az szép feladat lesz az biztos, de én azt mondom semmi sem lehetetlen. Én is imádom a franciát, 4. éve tanulom, jó a nyelvérzékem, plusz francia zenét hallgatok, filmeket nézek, 2 hónapot voltam Párizsban, de még így sem biztos hogy be merem vállalni az emeltet.

Én azt tanácsolom, hogy csináld meg az előző évek érettségieit, az nagyon sokat segít, és látni fogod hogy kb milyen szintig kell eljutnod, ill. hogy miket kell tudnod!

2012. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én most pontosan erre vállalkoztam idén :)

Szeptemberben elkezdtem franciát tanulni munka mellett, ugyanis eljöttem a szakomról, mivel az nem tetszett, hogy francia szakos lehessek, csak ahhoz ugye kell emeltet tenni.

Na most azt tudni kell, hogy én nem teljesen a nulláról indultam, mert gimiben 4 évig tanultam franciát, vagyis igazából csak bejártam órákra, de amit ott vettünk, azt nulla készüléssel is 5-ösre tudtam, és alapórán el sem jutottunk még az imparfait-ig sem.

Most meg, szeptember óta most vesszük a második könyvet a magántanárral, már ott járunk, hogy már a fejemben van minden igeidő, kóstolgatom a bonyolultabb nyelvtanokat, szóval szerintem májusig sikerül majd elég jól felkészülnöm.

Plusz elengedhetetlen a francia nyelven való olvasás. Bárki bármit mond, az, hogy te önszántadból leülsz egy idegen nyelvű szépirodalmi könyv elé, és elolvasod, nem ér fel egyetlen tanárral, tanórával sem. Francia nyelvű folyóirat, van ez a Le Petit Journal, ami magyarországi aktualitásokról ad híreket francia anyanyelvűeknek. Francia nyelvű filmek, sorozatok, zene, versikék, és még minden, ami jöhet :D

Mellette 8 órában dolgozok, tanulok még kínait és oroszt is, de persze a franciára fókuszálok, és most először érzem úgy szeptember óta, hogy ez tényleg sikerülni fog :) Szóval ha én ennyi dolog mellett így haladok, akkor tuti, hogy más is meg tudja csinálni, ha csak erre koncentrál :)


19F

2015. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!