Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg kell e tanulni angolul a...

Meg kell e tanulni angolul a "subordinating conjunctiont"? (Nehéz anyag)

Figyelt kérdés

Subordinating Conjunction

A subordinating conjunction joins a subordinate clause to a main clause.


The following is a list of the most common subordinating conjunctions.


after how till ( or 'til)

although if unless

as inasmuch until

as if in order that when

as long as lest whenever

as much as now that where

as soon as provided (that) wherever

as though since while

because so that

before than

even if that

even though though

An adverb clause is always introduced by a subordinating conjunction. A noun clause and adjective clause sometimes are.


Adverb clause: Before you go, sign the log book.

Noun clause: He asked if he could leave early.


Adjective clause: That is the place where he was last seen.



2012. szept. 21. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha azt mondják, Meg kell. De miért is kérdezed?
2012. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert képesítés nélkül adom ki magam angoltanárnak...
2012. szept. 21. 10:39
 3/9 webnyelv ***** válasza:
100%

Ha tudod azt, amit általános- és középiskolában tanultatok magyar nyelvtanból, ez igazán nem jelenthet gondot (alárendelés, alárendelt mellékmondat, alárendelő kötőszók). És ha tudsz angolul, ebben túl nagy újdonság nincs is, csak kicsit más megközelítése a korábban tanult dolgoknak.

Egyébként, hogy mi az alárendelés és melyek az alárendelő kötőszók, azt egy nyelvtanárnak nagyon alap, hogy tudnia kell, még ha így nem is nevezi nevén ezeket a tanítványainak (bár illik megnevezni azért, igaz, ez a tanulótól és a tanítási módszertől is függ).


Angoltanárnak ne add ki magad, ha nem vagy az. Ha mindenképpen tanítani akarsz, akkor is becsületesen mondd meg, hogy milyen végzettséged, papírod van az angol tudásodról, és az alapján dönthesse el a tanuló, akar-e tanulni nálad vagy sem.

2012. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez röhej... én diplomával is alig találok tanítványt. Nem csoda, ha egyszer a magadfajták rontják a hírünket.
2012. szept. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és igen, tudni kell ezt, mivel tartalmas, emberi mnondatokat kell kifacsarnod magadból egy hétköznapi beszélgetés során, nem csak annyi, hogy "where is the railway station?".
2012. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, a tartalmas angol és magyar mondataimra 1998 megkaptam a NATO medált: "For meritorious achivement while serving as an interpreter for the 71st corps support battallion at the intermediate staging base in Taszar,...stc." (Megjegyzem az ELTés angoltanárnők 4 hónap után mind elvéreztek...)
2012. szept. 21. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

gratula


csak halkan jegyzem meg, hogy rengeteg angolul nálamnál sokkal jobban beszélő ismerősöm van, tanárnak mégis én vagyok a jobb... sőt, mint nem egyszer kiderült, fordítónak is -- nem minden a nyelvtudás, nem véletlenül izzasztják az agyunkat annyi évig

ezzel nem vonom kétségbe a rátermettségedet, hiszen nem is ismerlek, csak megjegyzem, nem feltétlenül vagy jobb vagy rosszabb tanárnak, mint az elvérzettek

(emlékszem, tagozatos gimisként hogy lenéztük a mellénk rendelt ált. iskolai tanárt, aki nem tudott fordítani az oroszoknak a bányamúzeumban -- nekünk magasan több volt a szókincsünk gimis létünkre -- aztán felnőttem, tanár lettem, és rádöbbentem, ha nem figyelek oda, az én tudásom is pillanatok alatt leépül, és megreked az "állj fel-ülj le- nyisd ki a..." szinten...)


üdv

:)

2012. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A tanárnők azért véreztek el, mert nemtudtak értekezni a MOL telepen, a 200-as helikopterbenzin víztartalmárók és fizikai jellemzőiről; valamint nem akrtak nightcluba menni iszákos texasi örmesterekkel...:)
2012. szept. 22. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
hűha, akkor duplán gratula -- én erről magyarul se tudnék értekezni :)))
2012. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!