Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet felkészülni...

Hogyan lehet felkészülni felsőfokú angol nyelvvizsgára 2 év alatt? Nektek hogyan sikerült megcsinálni?

Figyelt kérdés

A német a fő nyelvem,amit a gimiben tanulok,és az nem megy jól,mivel vidéki általános iskolából jöttem,ahol ötös voltam,itt pedig az hármas szintre elég.Az angol a második nyelvem(2 éve tanulom),amit felvettem fakultációnak,és így jövőre még +2 órám lesz(így összesen 5 vagy 6 óra).Ezenkivül elkezdem tanulni az oroszt,heti másfél órát.Milyen lehetőségeim vannak?Német középfokút szerintem lehetetlen lenne nekem lerakni,érettségizni sem szeretnék belőle.Mivel az angol jól megy(4es szintre kb.csak szókincs hiányzik),ezért azt szeretném fejleszteni.Az oroszt csak hobbi szinten szeretném csinálni,azt hiszem,hogy 2 év alatt az alapfokot tudom csak elsajátitani.Nektek hogy ment a nyelvtanulás?Mit csináljak ebben a helyzetben?Kapcsoljak rá az angolra?Megéri felsőfokút csinálnom,vagy elég közép is?És a fő kérdés:


Sikerülne 2 év alatt felsőfokú nyelvvizsga?


2009. aug. 3. 01:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

2 év alatt ha heti 5-6 órában tanulod akkor nagyon-nagyon szorgalmasnak kell lenni. Az angol középfokig elég könnyű, utána a sok összetet szó miatt nehezebb. A néet fordítva, középfokig nehéz, de ha egyszer belerázódtál és eljutottál középfokig onnantól kezdve gyakorlatilag a felsőfokig már relatív könnyebb.

Az orosz teljesen más tészta.


Szerintem ne felsőfokú nyelvvizsgát akarj csinálni, mert az túl nagy falat lesz, sokkal idelisabb célkitűzés lenne egy angol és egy német középfokú. Énaz oroszt egyelőre hagynám, bár te tudod, de 3 nyelvet párhuzamosan nem könnyű eredményesen tanulni, kivéve ha valami extra nagy géniusz vagy.

2009. aug. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!