Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy ment először élesben a...

Hogy ment először élesben a tanult nyelv használata?

Figyelt kérdés

Én németes vagyok. Középfokút már rég letettem, és aktívan tanulom a nyelvet most is, összességében 2,5 éve foglalkozom vele komolyabban. Nemrég egyeztetés miatt telefonon kellett beszélnem egy osztrák hölggyel, és ledöbbentem... Komolyan mondom én semmit nem értettem abból, amit magyarázott. Pedig filmeket nézek németül és azt javarészt megértem. Lehet a telefon is közrejátszott, de ennél azért többnek gondoltam a tudásom, a ráfordított energia függvényében.


Nektek milyen tapasztalataitok vannak?


2012. szept. 27. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj de a film meg a való élet között rohadt nagy a különbség...
2012. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy van különbség csak azt nem, hogy ekkora. :D
2012. szept. 27. 19:38
 3/8 anonim ***** válasza:

a csoport egyik legjobb oroszosa voltam gimiben (tagozat), oszt amikor először kikerültem az nagy szovjetjunióba, a bótban többet mutogattam, mint beszéltem... ez utóbbi leginkább az "iz étava"-ra korlátozódott -- nagy sokk volt

:)

2012. szept. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megesik az ilyen. Németországban én is találkoztam egy bácsival. egy szót se értettem belőle, úgyhogy csak bólogattam időnként, vagy a fejemet csóváltam. Csak azt kellett eltalálni, mikor melyiket kell alkalmazni.
2012. szept. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én olaszul tanultam először, nekem jól ment. Mondjuk az olaszok szépen tagoltan, minden szótagot rendesen kiejtve beszélnek, nem úgy mint a németek, a franciák vagy az angolok.
2012. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább az osztrák nyelvjárás volt a probléma. Az eléggé különbözik a némettől. Ha rendszeresen nézel filmeket németül, akkor a hochdeutsch-hoz vagy hozzászokva.
2012. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek! Megy a zöld kéz!


Igen, hallottam, hogy az osztrák nyelvjárás valamelyest más, de azt nem gondoltam, hogy kb a 0-val lesz egyenértékű amit tanultam, suliban, tanfolyamon, akárhol. Igazából nem azzal volt a gond, hogy ismeretlen szavakat mondott volna, hanem, hogy egyáltalán szavakat nem értettem ki az egész szövegelésből. Azért hoztam fel, a filmeket, mert ugye ott attól függetlenül, hogy a szó jelentését nem tudom, attól még magát a szót kihallom a szövegből a legtöbb esetben.


Kíváncsi vagyok mindenki véleményére. Milyen tapasztalataitok vannak?

2012. szept. 28. 13:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szóbelim van meg felsőfokon angolból, és repülőtéren dolgozom. Eddig nem nagyon voltam olyan helyzetben, ahol anyanyelvű angollal beszélhettem volna, és a filmek miatt, amiket néztem, én inkább az amerikai angolt beszélem. Hát mondanom sem kell, a repülőtéren a brit utasok beszéde....huhhh megér egy misét. Máshogy ejtik a szavakat, máshogy hangsúlyoznak, és még rá is tesznek egy lapáttal (hogy még véletlen se értsük őket:P)


Megértettem amit mondanak, de nem reflexszerűen, mint az amerikai angolt. Mondjuk ha még hadart is, meg "enyhe" skót akcentussal beszélt, akkor azért vissza kellett kérdezni, hogy mit is akar.:P


A lényeg, hogy Magyarország nem egy nagy ország, és itt is vannak tájszólások, hát még a nagyobb országokban. Ne keseredj el, ez tényleg csak úgy megy, hogyha van lehetőséged kiutazni, mert így lehet igazán megtanulni egy nyelvet.

2012. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!