Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a magyar személyneveket angolul? További fontos részletek alább.

Figyelt kérdés

Egyrészt a kérdés, hogy ha egy angolnak mutatkozok be itthon, vagy Angliában, akkor hogyan? Eltérő a két eset? Másrészt ha névjegykártyát készítek angol nyelven? Vagy szerződést írok angolul?

Mert ugye egy angol SEMMILYEN körülmények között nem fogja a kereszt- és vezetéknév sorrendet felcserélni, akár otthon van, akár más országban, semmikor sem! Akkor nekem miért kéne mindig cserélgetnem a sorrendet??

Értelmes, megalapozott válaszokat várok indoklással, nem találgatásokat.


2009. aug. 3. 15:30
 1/5 anonim válasza:
Szerintem úgy, ahogy ők mondják, tehát keresztnév előre. Ha nem így mondod, akkor valszeg a vezetékneveden fog szólítani.(Tapasztalat)
2009. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nevedet ott keresztnév-vezetéknév sorrendben fogod használni, mind civilben, mind hivatalosan, eredeti formában. nagyapám anno évekig kint dolgozott Amerikában, láttam szerződéseket a munkájáról, úgy szerepelt rajtuk a neve, hogy Mr. X Y. (keresztnév-vezetéknév). ha arra gondolsz, hogy valakit pl Kovács Sárának hívnak, nem úgy fog bemutatkozni meg a neve sem úgy fog szerepelni a nyilvántarásban, hogy Sarah Smith, hanem Sára Kovács vagy Sara Kovacs. az ékezeteket esetleg elhagyják, de nem biztos. nagyapám nevének a leírásánál pl elhagyták az ékezeteket, mert géppel írott volt a szöveg.
2009. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem is az a tapasztalatom, hogyha nem fordítom meg a sorrendet, akkor a vezetéknevemen szólítanak.


És a kérdés egyértelműen csak a sorrendre vonatkozik. Azt nem értem, hogyha egy angol/amerikai/akárki itt él, akkor is John Doe-ként fog bemutatkozni, nem Doe John-ként. Akkor nekem miért kéne János Kovácsként bemutatkoznom a saját hazámban, főleg, hogy én Kovács Jánosnak születtem, nem János Kovácsnak. Van erre valamilyen szabály valahol? Nem értem nekem miért kell cserélgetni a nevem, mikor senki másnak nem kell sehol?

2009. aug. 3. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerek pár embert, akik külföldön születtek, ott is anyakönyvezték őket külföldi sorrendben, de itt nőttek fel/élnek Mo-n, de a nevüket a magyar sorrendként kell írniuk, így szerepel a hivatalos irataikban is.
2009. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de amikor én kint éltem Németországban, akkor 3 nap alatt leszoktam arról, hogy rendesen mondjam ki a nevem, helyette azt mondtam, hogy nagí, mert így nem kellett 10 percen keresztül mutogatni nagy értetlenkedés közepette a kiejtést és le is tudták egyből írni rendesen. egyébként "Nagy"
2009. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!