Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene ezt valaki lefordítan...

Segítene ezt valaki lefordítani? Why did I fall asleep after staying awake through that double feature?

Figyelt kérdés

Itt főleg a double feature aminek

nem tudom a magyar elnevezését.

Moziban volt levetítve (ha ez segít).



2012. szept. 29. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! :)

A feature-re olyasmit találtam, hogy arc-, jellemvonás/ attrakció, illetve bemutatás/szereplés filmen.

Szval a moziban láttad, valami ilyesmi lehet

Miért aludtam el miután a kettős bemutatás alatt ébren maradtam? / .... miután annak a kettős bemutatásnak köszönhetően ébren maradtam?

2012. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nem tudom, segít-e, a double feature = duplafilm, amikor két filmet vetítnek egymás után a mozielőadáson, és akkor kb. az lehet a mondat, hogy

Miért aludtam el, miután a duplafilmet meg ébren végigbírtam?

(ezt azért magyarosítsd, mert így igen nagyon sántikál szegény)


:)

2012. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Két részes, illetve hosszú film, talán úgy 2,5 órás. Talán valaki példát is tudna rá mondani?
2012. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

The double feature, also known as a double bill, was a motion picture industry phenomenon in which theatre managers would exhibit TWO FILMS for the price of one, supplanting an earlier format in which one feature film and various short subject reels would be shown.


sorry, ez nekem nem kétrészes filmnek tűnik, de még csak nem is nagyon hosszúnak


:)

2012. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor minek? (kb 2 szóból álljon)
2012. szept. 29. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:

mer' mi a gond a dupla filmmel?

írhatod külön: dupla film -- vagy írhatod egybe, és akkor duplafilmes bemutató


mégiscsak le kellett volna tölteni ezt a filmet - nézegetem a szöveget, és annyira nincs értelme a miértnek -- nincs vessző a why után (hogy hangzik a filmen?) azzal értelmesebb lenne


:)

2012. szept. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

OK, visszavonom, nem kell a vessző - megnéztem (mennyire más értelmet nyertek az eddig "lefordított" részek!)

Ó, miért is kellett elaludnom, mikor a két filmet meg kibírtam ébren? (kb. ezt mondja az anyuka, persze finomíthatsz rajta:)


:)

2012. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát elég sokat törtem az agyam ezen

(persze nem adom fel)...de te miként

"finomítanál" rajta még egy kicsit?

Nem tudom, azelött mit (miket) vetítettek,

mert nem mutatják...csak az utána lévő

háborús dokumentum filmet, és pont akkor

koppant le a szeme, amikor egy pillanat

erejéig mutatják benne a férjét

(legalábbis a lányai ezt állítják).

2012. szept. 29. 23:30
 9/9 anonim ***** válasza:

én sehogy nem finomítanék rajta, mivel ez kb. pont illik a jelenetbe, tök mindegy, milyen filmet vetítettek előtte - nincs jelentősége - a lényeg, hogy elaludt, így nem látta aput, s most ezen sopánkodik


Ó, miért is kellett elaludnom...

Ó, miért pont most kellett elaludnom, amikor...


szerintem mindkettő remekül passzol


:)

2012. szept. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!